Fulya Öztürk kimdir, nereli, kaç yaşında?

13.01.2022
1.652
Fulya Öztürk kimdir, nereli, kaç yaşında?

Fulya Öztürk Kimdir, biyografi sitemizde Fulya Öztürk ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Fulya Öztürk kaç yaşında?, Fulya Öztürk memleketi neresi, Fulya Öztürk evi nerede, Fulya Öztürk nereli, Fulya Öztürk instagram, Fulya Öztürk ile alakalı her detay yazımızda..

Fulya Öztürk Biyografi

Fulya Öztürk kimdir, boyu, aslen nereli, doğum tarihi ve doğum günü, instagram hesabı, sevgilisi, evli mi, kiminle evli? Fulya Öztürk estetiksiz hali, makyajsız hali? Fulya Öztürk boy kilo yaş? Fulya Öztürk Alper Öztürk evli mi? Fulya Öztürk boyu kaç, burcu nedir? Fulya Öztürk yaşamı vikipedi ve biyografi detayları.

Gazeteci, muhabir, spiker ve sunucu Fulya Öztürk 5 Ocak 1989 senesinde Adana Seyhan beldesinde dünyaya gözlerini açtı. Esasen Adanalıdır. Eğitim yaşamına Adana Seyhan’da başladı. Liseyi Adana Gündünyaya geldi Koleji’nde eğitim görerek başarı ile bitirdi. Liseden mezun olduktan sonra 2006 senesinde İstanbul Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo ve Televizyon bölümünde eğitim hayatına sürdü. Türk Sanat Müziği eğitimi aldı.

Fulya Öztürk kimdir, kaç yaşında, nereli, boyu, kilosu, evli mi, sevgilisi

Fulya Öztürk televizyonculuk kariyerini üniversitenin ilk senelerından bu yana inşa etmeye başladı. Televizyon ekranlarında ilk kez 2007 senesinde Staj On Air programı ile Star TV ekranlarında stajını bitirdi.

2008 senesinde CNN TÜRK Programlar Departmanı’nda görev almaya başladı. 2010 senesinde CNN TÜRK Haber Merkezi’nde çalışmaya başladı. Yaklaşık üç yıl haber ve belgesel ağırlıklı olarak kurgu operatörü olarak görev aldı. 2013 senesinde haber departmanında sahada muhabir olarak görev alamaya başladı. Ardından Başkent İletişim Akademileri’nde Diksiyon ve Drama eğitimi aldı. Profesyonel olarak muhabirlik yapmaya başladıktan sonra çok başarılı haberlere imza atmaya başladı. Bu başarısı ona birden çok dernek ve üniversiteden ödüller almasına vasile oldu. Böylelikle alanında en iyi özel haber ve yılın muhabiri gibi ödüllerle kariyerini taçlandırdı. 2021 senesinde Azerbaycan Cumhuriyeti ve Uluslararası Toplumsal Siyasi Araştırmalar Merkezi aracılığıyla ödüle layık görüldü.

Fulya Öztürk bunun bunun yanında TEDx’te konuşmacı seçildi. CNN TÜRK Haber Merkezi’nin İstihbarat Şef Yardımcısı oldu. Fulya Öztürk yaşamının ileriki senelerında yardıma muhtaç insanlara destek olmayı amaçlamaktadır.

Fulya Öztürk boyu 1.68 cm kilosu 54 kg ve burcu Oğlak.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.