Fulya Filazi Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

18.09.2021
566
Fulya Filazi Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

Fulya Filazi Kimdir?, biyografi bölümümüzde Fulya Filazi Kimdir? biyografisi ile karşınızdayız. Fulya Filazi Kimdir? hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Başlıklar

Fulya Filazi Kimdir? – Kaç Yaşındadır – Memleketi Neresi

(1) (0)
Ad Soyad Fulya Filazi
Meslek Oyuncu
Yaşı 36 (1985-07-24)
Boyu
Burcu Aslan
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Yüksek Lisans
Eşi Bilinmiyor
Sevgilisi Bilinmiyor
Doğum Yeri Ankara

Fulya Filazi Kimdir? Biyografi

Fulya Filazi, 24 Temmuz 1985 tarihinde başkent Ankara’da dünyaya gelmiştir. İlköğretim ve orta öğretim eğitimini yarı zamanlı olarak Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü’nde tamamlamıştır.  

Yüksek öğretim eğitim hayatına Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü ile devam etmiş ve başarıyla mezun olmuştur.

Öğrencilik zamanında Ankara ve Adana Devlet Tiyatroları’nda çok sayıda oyunda sahne almış, bunun bunun yanında reji asistanlığı da yapmıştır.  

Daha sonra eğitim hayatına devam etme kararı alan Fulya Filazi, Università degli Studi di Firenze ‘de dramaturji alanında yüksek lisans yapmıştır.  

Türkiye’nin bunun yanında yurt dışında da oyunculuk yöntem ve tekniklerine ilişkin çok sayıda çalışmada yer almıştır.  

2018 senesinde ‘NoAct Sahne’nin kuruculuğunu üstlenen tecrübeli oyuncu, buradaki genel sanat yönetmenliği görevine de sürdürmekte, Fulya Filazi Talent and Cast Management şirketinde kast direktörlüğü yapmaktadır.

Cehennem Tanrısı adlı oyunda yönetmen koltuğunda oturan güzel oyuncu, şimdilerde Fox Tv ekranlarında yayınlanmakta olan ‘Kefaret’ adlı televizyon dizisi ile seyirci karşısına çıkmaktadır.  

29 Ekim 2020 Perşembe 10:27
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.