Fulden Akyürek Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

29.10.2021
408
Fulden Akyürek Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Fulden Akyürek Kimdir? Biyografisi, bölümünde Fulden Akyürek Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Fulden Akyürek Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Fulden Akyürek Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Fulden Akyürek

Fulden Akyürek, 17 Ocak 1980 senesinde Sakarya’da dünyaya geldi. Umut Akyürek’in kız kardeşidir. Yaklaşık 15 senedir tiyatro ile iç içe olan Akyürek şuana dek çeşitli tiyatro oyunlarında oynamış ve bir çok tv dizisinde de rol almıştır.

Tiyatroya alaylı olarak Abdullah Şahin Halk Tiyatrosu’nda başlamıştır. Daha sonra İstanbul Meydan Sahnesi ile Her Yöne 90 Dk adlı komedi oyununda yer almıştır. Bir yılı aşkın sürede yurtiçi ve yurdışında olmak üzere bir çok yerde sahnelenmiştir.

Ardından İstanbul Komedi Tiyatrosu ekibiyle Kısa Çöp isimli tiyatro oyununda yer almıştır. En son Tiyatro Ak’la Kara ekibiyle erkek rolünü başarıyla oynadığı Patron Kim? isimli komedi tiyatro oyunuyla seyirciyle buluşmuştur.


Fulden Akyürek, Oyunculuk kariyerine 1997 senesinde tiyatro ile başlayan sanatçı 2004 senesinde Aşkımızda Ölüm Var dizisiyle tv oyunculuğuna adımını atmıştır. 2009 senesinde Çılgın Yenge adlı oyunda hayat verdiği Zeynel Abidin (erkek) kişiliğiyle Afife Jale Ödülleri’ne aday olurken, aynı yıl oynamış olduğu Üvey Karım oyunundaki performansı ile Lions Ödülleri’nde “En İyi Komedyen Kadın Oyuncu” ödülünü alarak kariyerini taçlandırmıştır. Ayrıca Sürgün Hayatlar, Zoraki Koca, Zoraki Başkan, Akasya Durağı, Cümbür Cemaat Aile, Karımın Dediği Dedik Çaldığı Kontrbas Dedemin Dolabı dizilerinde rol almıştır. Mart 2012’de vizyona giren Seninki Kaç Para sinema filminde Vatan Şaşmaz ile başrolde oynamıştır.

Fulden Akyürek, Show TV’de yayına giren Salih Kuşu adlı dizide oynamaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.