Fuat Keyman Kimdir? Biyografi Sayfası

29.10.2021
186
Fuat Keyman Kimdir? Biyografi Sayfası

Fuat Keyman Kimdir? Biyografi, bölümünde Fuat Keyman Kimdir? Biyografi sayfası ile karşınızdayız. Fuat Keyman Kimdir? Biyografi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Fuat Keyman Kimdir? Biyografi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Fuat Keyman

E. Fuat Keyman, Ankara’da dünyaya geldi. Annesinin adı Ferdane, babasının adı Nazif Keyman’dır. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde Lisans ve yüksek lisans eğitimini yaptı ve doktorasını Kanada’da Carleton University’de tamamlamıştır. Doktora sonrası çalışmalarını Harvard Üniversitesi ve Wellsley College´da yaptı.

Sabancı Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyesi, Koç Üniversitesi Küreselleşme ve Demokratikleşme Araştırma Merkezi (GLODEM) direktörü ve Ekonomi ve Dış Politika Araştırma Merkezi (EDAM) kurucu yönetim kurulu üyesi. Demokratikleşme, küreselleşme, ülkeler arası ilişkiler, sivil toplum ve Türkiye’de devlet-toplum ilişkileri üzerine çalışmaktadır.

Prof. Fuat Keyman’ın Türkiye’de ve yurt dışında yayımlanmış çok sayıda kitap ve makale çalışması bulunmaktadır.

Ariana Esma adında bir kızı ve William Nazif adında bir oğlu mevcuttur. Zaman gazetesi yazarı Fehmi Koru, milliyet gazetesi yazarı Derya Sazak, Ticaret Üni. Hukuk Fakültesi Dekanı Mustafa Erdoğan’la birlikte Her pazar günü TRT 1’de yayına giren “Politik Açılım” başlıklı programa katılmaktadır.

Fuat Keyman, 2013 senesinde barış süreci kapsamı içinde, 63 kişilik Akil insanlar listesine Ege Bölgesinden seçildi.


Fuat Keyman Eserleri-Kitapları
2012 Türkiye Siyasi Tarihi ve Demokratikleşme (Osmanlı’dan İkibinli Yıllara Türkiye’nin Politik Tarihi)

2009 Küreselleşme, Avrupalılaşma ve Türkiye’de Vatandaşlık


2009 Symbiotic Antagonisms: Competing Nationalisms in Turkey (İç içe Çatışmalar: Türkiye’de Milliyetçilik) (Ayşe Kadıoğlu ile)

2008 Türkiye’nin İyi Yönetimi

2007 Remaking Turkey: Globalization, Alternative Modernities, Democracy (Türkiye’nin Yeniden-İnşası: Küreselleşme, Alternatif Moderniteler, Demokrasi)


2007 Turkish Politics in a Changing World (Değişen Dünyada Türk Siyaseti) (Ziya Öniş ile)

2006 Değişen Dünya, Dönüşen Türkiye

2005 Citizenship in a Global World: European Questions and Turkish Experiences (Küreselleşen Dünyada Vatandaşlık: Avrupa Soruları, Türkiye Deneyimleri) (Ahmet İçduygu ile)

2001 Türkiye ve Radikal Demokrasi

1997 Globalization, State, Identity/Difference: Towards a Critical Social Theory of International Relations (Küreselleşme, Devlet, Kimlik/Farklılık)

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.