Filiz Akın Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

02.02.2022
236
Filiz Akın Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Filiz Akın Kimdir?, biyografi sitemizde Filiz Akın Kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Filiz Akın Kimdir? kaç yaşında?, Filiz Akın Kimdir? memleketi neresi, Filiz Akın Kimdir? evi nerede, Filiz Akın Kimdir? nereli, Filiz Akın Kimdir? instagram, Filiz Akın Kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Filiz Akın Kimdir? Biyografi

Filiz Akın Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Biyografi

2 Ocak 1943 senesinde Türk Sinemasının sarışın güzeli Filiz Akın Ankara’da dünyaya gözlerini açtı. Yeşilçam Sineması ve Türk Sinemasına adanan koca bir ömür. Esasen Afyon’lu olan ve gerçek adı Suna Akın olan usta sinema oyuncusu ve 75 yıllık sanat yaşamı ile işte Filiz Akın yaşamı sizlerle.

Ankara’da İstanbul’a uzanan bir hayat hikayesi. Çocukluk senelerı ve üniversite kariyeri yarım kalmış, yaşamına 3 evlilik sığdıran, 75 yılını kutlayan Filiz Akın Türk sinemasına çok renk katmıştır. Filiz Akın arada bir romantik filmlerde, arada bir bir devrimin ortasında, arada bir ince bir hesaplaşmanın içinde yer almıştır. Terzi bir anne ve Hakim bir babanın boşanmış kızları olarak geçti yaşamı. Şans kapısını çaldığında daha gencecikti.

Filiz Akın Türk Sinemasının duayen ismi Türker İnanoğlu ile Leon Bubi Rubinstein ve en son Sönmez Köksal ile evlilikler gerçekleştirdi. Son evliliğinin üzerinden 24 yıl geçmiştir. Filiz Akın Eski Millî İstihbarat Teşkilatı Müsteşarı Sönmez Köksal ile mutlu ve mesut bir hayat geçirmektedir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.