Feyza Çıpa kimdir?, nereli, kaç yaşında?

17.01.2022
309
Feyza Çıpa kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Feyza Çıpa kimdir?, biyografi sitemizde Feyza Çıpa kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Feyza Çıpa kimdir? kaç yaşında?, Feyza Çıpa kimdir? memleketi neresi, Feyza Çıpa kimdir? evi nerede, Feyza Çıpa kimdir? nereli, Feyza Çıpa kimdir? instagram, Feyza Çıpa kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Feyza Çıpa kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Feyza Çıpa
Doğum tarihi: 24 Mayıs 1985
Doğum yeri:  İstanbul
Boy: 1.75 cm
Kilo: 55 kg
Burcu: İkizler
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Bekar
Meslek: Oyuncu, Model
İnstagram hesabı için tıklayın

Feyza Çıpa nereli? Kaç yaşında?

Feyza Çıpa kim, yaş, burcu, boy kilo, annesi, çocuğu var mı? Feyza Çıpa Kutsi ile ayrıldı mı? Feyza Çıpa Kutsi neden ayrıldı? Huzur Sokağı dışında yer aldığı diziler hangileri? Kim kimdir bölümümüzde Feyza Çıpa yaşamı ve biyografi detayları ile ilgili güncel bilgiler sunacağız.

Feyza Çıpa yaşamı ve biyografisi

Feyza Çıpa Türk dizi, sinema oyuncusu ve bunun yanı sıra modeldir. 2007 senesinde başladığı oyunculuk kariyeri boyunca birbirinden farklı film yapımlarında bambaşka rollerde oynadı. Oyunculuğunun bunun yanında şarkıcı ve oyuncu Kutsi ile birlikteliği ile de gündemde kaldı.

Feyza Çıpa 24 Mayıs 1985 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Esasen Kosova Prizren göçmenlerindendir. Eğirim yaşamına İstanbul’da başlayan güzel oyuncu liseden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi’nde Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde eğitimini sürdürdü.

Feyza Çıpa’nın yaşamı 2007 senesinde tertip edilen “Miss Turkey” yarışmasına katılması ve bu yarışmada üçüncü olması ile bir anda değişti. Yarışma sonrasında modellik yapmaya başlayan Feyza Çıpa ilk kez kameraların karşısına 2007 senesinde “Arka Sıradakiler” dizisi ile başladı. 2008 senesinde oynadığı “Baba Ocağı” dizisinde tanınmaya başladı. 2012 senesinde” Huzur Sokağı” dizisinde en büyük çıkışını yaptı. Huzur Sokağı dizisi bunun yanı sıra aşk yaşamında da büyük bir önem taşıdı.

Şarkıcı ve Oyuncu Kutsi ile birlikteliği bu dizide başladı. Feyza Çıpa Kutsi ile ilişkisi boyunca Kutsi’yi 5 kez terk etti. Şarkıcı ve oyuncu Kutsi bu birliktelik için kızları Ceylin Ada ve Lila’nın annesi olan eşi Sinem Bayraktutar’dan 2015 senesinde boşanarak 2017 senesinde Feyza Çıpa ile nişanlandı. 7 yıl süren bu birliktelik 2020 senesinde son buldu. Feyza Çıpa, Kutsi ile ayrılık sonrası Instagram hesabından “Güzel günler bizi bekler” notuyla bir fotoğraf paylaşmıştır. Feyza Çıpa bekar ve şimdilerde dizi film projelerine yoğunlaşmaktadır.

Feyza Çıpa dizileri ve filmleri

Feyza Çıpa dizileri ve oynadığı tüm sinema filmleri aşağıda güncel olarak bulunmaktadır.

  • 2017 Bordo Bereliler Suriye Sinema Filmi
  • 2016 Hanım Köylü TV Dizisi
  • 2015 Bir Sevda İşi Sinema Filmi
  • 2012 Huzur Sokağı TV Dizisi
  • 2012 Türk’ün Uzayla İmtihanı
  • 2011 Mavi Kelebekler TV Dizisi
  • 2009 Uygun Adım Aşk TV Dizisi
  • 2008 Baba Ocağı TV Dizisi
  • 2007 Arka Sıradakiler TV Dizisi
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.