Ferit Karakaya kimdir, nereli, kaç yaşında?

12.01.2022
462
Ferit Karakaya kimdir, nereli, kaç yaşında?

Ferit Karakaya Kimdir, biyografi sitemizde Ferit Karakaya ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Ferit Karakaya kaç yaşında?, Ferit Karakaya memleketi neresi, Ferit Karakaya evi nerede, Ferit Karakaya nereli, Ferit Karakaya instagram, Ferit Karakaya ile alakalı her detay yazımızda..

Başlıklar

Ferit Karakaya Biyografi

Ferit Karakaya kimdir, kaç yaşında, nereli?

Ferit Karakaya Türk fenomen, streamer ve Youtuber’dır. Aynı zamanda yayıncı ve e-sporcudur. 12 Şubat 1993 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Günümüz itibari ile 28 yaşındadır. Türkiye’de dijital oyunlar ile tanınmaya başladı.

Ferit Karakaya yaşamı ve biyografisi

Ferit Karakaya 12 Şubat 1993 senesinde İstanbul Bakırköy’de dünyaya gözlerini açtı. Oldukça etkili bir yayıncı ve e-sporcu olan Ferit Karakaya oyun aleminde bilinen güncel isimlerdendir. Eğitim yaşamına İstanbul’da başlayan Ferit Karakaveyaha sonra öğrenimine açıköğretim üzerinden sürdü. Dijital oyun dünyası ile İlkokul saatleri civarında tanışan genç fenomen ilk kez 3.sınıfta online oyun oynamaya başladı ve 4. sınıftayken yaş gününde bir arkadaşı armağan olarak Call of Duty 2 aldığı için oyun dünyasına bu biçimde giriş yapmıştır.

Ferit Karakaya sevgilisi

Dijital oyunlarla birlikte yemek yapmayı da seven Ferit Karakaya sporla arası iyidir. Baketbol, yüzme sporlarını sevmektedir. Ayrıca dostlarına ve sosyal çevresine de zaman ayırmaktadır. Fenerbahçe taraftarıdır. Ferit Karakaya oyun kariyerine bakıldığında 5 yıllık Dota geçmişi bulunmaktadır. HWA Gaming ile Profesyonel oyunculuk yaşamına başlayan genç fenomen tam 3 yıl HWA Gaming formasını giydi. 2012 senesinde Gamex oyun fuarında tertip edilen ilk League of Legends turnuvasını kazandı. Ayrıca 2013 senesinde e-spor dalında birden fazla ödül aldı. 2012 ile 2013 sezonunda “En Değerli Oyuncu” ve “En İyi Ormancı” ödülünü göğüsleyen isim oldu.

2014 senesinde Riot Games aracılığıyla banlandı. Ardından röportajın’da eloboost yaptığını itiraf etmiştir. Ban süresi bitince HWA Gaming’e sürdü. 2015 senesinde ayrıldı. HWA League of Legends takım kaptanlığını ve Mid Lane oyuncusu olarak yayınlar yapan Ferit Karakaya şimdilerde Twitch platformu üzerinden IRL ve oyun içerikli canlı yayınları yapmaktadır. BloodLine Champions, Neverwinter ve Hearthstone oyunlarını oynayan Ferit Karakaya eSpor’a CoD 2 ile başladı, ilk turnuvalara cod 2 aracılığıyla katıldı. Ardından Dota ve LoL ile sürdü.

Ferit Karakaya 2017 Gamescom ESL PUBG turnuvasında ZeonN, Mithrain ve Mirliva gibi isimlerle Türkiye’yi temsil eden isim oldu. Ülkemizde en fazla para ödülü kazanan oyuncu olan Ferit Karakaya’nın milyonlarca takipçisi bulunmaktadır.

Ferit Karakaya boy, kilo ve hangi burç?

Ferit Karakaya boyu 1.85 cm kilosu 76 kg ve burcu ise Kova.

Ferit Karakaya sevgilisi kim?

Ferit Karakaya sevgilisi, aşk yaşamına ilişkin bilgiler bulunmamaktadır. Daha önce Mehtap Algül ile olan ilişkisinin sonlandığı iddia edilmiştir. Ferit Karakaya kimdir, aslen nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu, burcu? Ferit Karakaya sevgilisi? Ferit Karakaya ne kadar kazanıyor? WTCN ne mezunu, Wtcn boyu kaç, babası ailesi ile ilgili araştırılanler. Ferit Karakaya yaşamı ve biyografi detaylarını derledik

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.