Ferhat Güven kimdir?, nereli, kaç yaşında?

16.01.2022
264
Ferhat Güven kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Ferhat Güven kimdir?, biyografi sitemizde Ferhat Güven kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Ferhat Güven kimdir? kaç yaşında?, Ferhat Güven kimdir? memleketi neresi, Ferhat Güven kimdir? evi nerede, Ferhat Güven kimdir? nereli, Ferhat Güven kimdir? instagram, Ferhat Güven kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Ferhat Güven kimdir? Biyografi

Gerçek adı: ‪Ferhat Güven
Doğum tarihi: 1993
Doğum yeri: Elazığ
Boy: 1.78 cm
Kilo: 83 kg
Burcu: Yengeç
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Bilinmiyor
Meslek:  Genç İş İnsanı
Twitter hesabı için tıklayın

Ferhat Güven nereli? Kaç yaşında?

‪Ferhat Güven kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu, burcu? Ferhat Güven mesleği, kısaca kariyeri ve ile ilgili araştırılanler kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

‪Ferhat Güven yaşamı ve biyografisi

Ferhat Güven 1993 senesinde Elazığ’da dünyaya geldi. İlkokulu Bursa’da, lise ve üniversite öğrenimini ise Tunceli’de bitirdi.

Ferhat Güven kimdir

Çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde bulunan Ferhat Güven, 2014 senesinde Munzur Üniversitesi Öğrenci Konsey Başkanı seçildi. 2015 senesinde ise Gençlik ve Spor Bakanlığı aracılığıyla Ankara İl Gençlik Temsilcisi görevine getirildi. Çözüm sürecinde çeşitli çalışmalar yürüttü. Barış Platformu sözcülüğü yaparak akil insanlar heyetini destekledi. Çözüm sürecinin sona ermesiyle birlikte AK Partiye katıldı. Adalet ve Kalkınma Partisine geçiş sürecinde mahalle baskısına maruz kaldı. Terör Örgütleri aracılığıyla tehdit edildi. Tüm bu sürece rağmen Ferhat Güven aldığı kararı uygulayarak Tunceli’de iktidarın siyasetini sürdürmeye çalıştı.

‪Kayyum zamanında Vali, Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel aracılığıyla işe alındı. Tunceli Belediye Başkanlığında Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde çalışan Ferhat Güven, TKP’li Belediye yönetimi aracılığıyla işten çıkartıldı. 2016 senesinde Tunceli’de Yetim ve öksüz çocuklar başta olmak üzere Şehit Aileleri ve Gaziler ile dar gelirli ailelere yönelik çalışmalar sürdürdü. Tunceli şehir merkezi başta olmak üzere on köy okulu on kütüphane, gençlerin iyilik ağacı, gençler sizi hatırlıyor, yaşlılar ile iletişim ve destek hizmetleri projelerinin koordinatörlüğünü yaptı.

‪Ferhat Güven şimdilerde hala AK Parti Tunceli İl Başkanı Fatih TEK’in Basın ekibinde çalışırken AK Parti İletişim Merkezi görevini yürütmekle birlikte Tunceli Valiliğinde çalışmaktadır.

Kaynak: Ferhat Güven

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.