Ferhat Göçer Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

29.10.2021
190
Ferhat Göçer Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Ferhat Göçer Kimdir? Biyografisi, bölümünde Ferhat Göçer Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Ferhat Göçer Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Ferhat Göçer Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Ferhat Göçer

Ferhat Göçer, 11 Mayıs, 1970 senesinde Şanlıurfa’nın Birecik beldesinde dünyaya geldi. Ferhat Göçer, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Devlet Konservatuarı Şan Bölümü mezunu Ferhat Göçer; iki yıl anlaşmali olarak çalıştığı Devlet Opera ve Balesi’nden, doktor olarak tayininin çıktığı Şanlıurfa’da mecburi hizmetini yerine getirmek üzere ayrılır.

İstanbul’a döndüğünde Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde Genel Cerrah olarak vazifeye başlayan Ferhat Göçer,  kendine müzikte yeni bir hedef belirlemiştir: Türk Müziğini aldığı klasik eğitim ile bir araya getirip, dünyaya tanıtmak. Bu hedefi ışığında çalışmalarına ve genel cerrahlığa bugün de sürdürmektedir.

Ferhat Göçer, dünya opera repertuarından günümüz şarkılarına, napolitanlardan şansonlara, rembetikolara; Türk Sanat Müziği’nin seçkin eserlerinden, halk müziğimizin emsallarine, Hafif Batı Müziği’nin nostaljik parçalarından günümüz müziğine kadar farklı müzik türlerini seyircisiyle buluşturmaktadır.

Ferhat Göçer’in kurduğu ve Türkiye’nin tek şahsa özel senfoni orkestrası olan Metropol Senfoni Orkestrası ile konserler veren sanatçının kendi adını taşıyan ilk albümü 2005 senesinin Eylül ayında yayınlandı. 2007 senesinde ikinci albümü olan ‘Yolun Açık Olsun’ ile ödül kazandı.

Ferhat Göçer, ‘Anadolu Aryaları’ adlı projesi ile İstanbul’dan Diyarbakır’a, Gaziantep’ten İzmir’e uzanan konserler gerçekleştirdi. Türk Müziğinin dünyaya açılmasında öncü role sahip olmak isteyen Ferhat Göçer; Gino Castelli, Alessandro Safina, Al Bano, Patrizio Buene, Emma Shaplin ve Michael Bolton ile verdiği konserler ile farklı ülkelerin müziklerine uzanan köprüler kurdu. Ferhat Göçer, son senelerda çıkardığı albümlerindeki şarkılarla bir çok televizyon kanalında ve internet sitesinde listelerde 1.sırayı zorlamayı başarmıştır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.