Ferda Kaynar Kimdir Ve Nerelidir? Kaç Yaşında?

26.10.2021
210
Ferda Kaynar Kimdir Ve Nerelidir? Kaç Yaşında?

Ferda Kaynar Kimdir Ve Nerelidir? Kaç Yaşında?, biyografi sitemizde, Ferda Kaynar Kimdir Ve Nerelidir? Kaç Yaşında? başlığı altında makale bir araya getirdik. Ferda Kaynar Kimdir Ve Nerelidir? Kaç Yaşında? biyografisi yazımızda…

Ferda Kaynar Kimdir Ve Nerelidir? Kaç Yaşında?

Ferda Kaynar şimdiye kadar hangi tiyatro, dizi ve filmlerde yer aldı? Esasen nereli ve kaç yaşında? Kısa olarak biyografisi.

Ferda Kaynar önemli Devlet Tiyatro’larında rol almış bir çok oyunda baş rol oynamış ve ufaklere eğitimler vermiş tiyatro camiasının yakında zamandan tanıdığı kabiliyetli bir oyuncudur.

1975 Yılında Trabzon da dünyaya geldi ve Trabzon’ludur. 8 yaşına kadar Trabzon’da yaşadı.İlk ve orta öğrenimini Rize ilinin Fındıklı beldesinde yaptı.

Tiyatroya ilgisi çok ufakken başladı. Küçük yaşından beri evde annesi ile tiyatro oyunları düzenlerdi ve kendi yazdığı konusuna hep annesini dahil ederdi. Ailesi tiyatro oyunlarından sıkılınca çareyi kendisini tiyatro kursuna yazdırmakta buldu. Ortaokul 3. Sınıftayken Fen Bilgisi öğretmeninin ısrarı da bu kararı almasında oldukça etkili oldu. O yıldan sonra gerek okul gerekse amatör tiyatrolarda oyunculuk yapmaya sürdü.

Karadeniz Ereğli Lisesinden mezun olduktan sonra Samsun 19 Mayıs Üniv. Fen Edb. Fakültesi Kimya bölümünü bitirdi.. Üniversitenin tiyatro kulübünde oyuncu olarak görev aldı.

8 yıl kadar özel bir şirkette idari amir ve kimyager olarak çalıştı. Bu mesleği ile tiyatroyu 2013 yılına kadar birlikte yürüttü ve sonrasında kendisini tamamen tiyatroya adadı.

1999 senesinde DÜŞEVİ OYUNCULARINDA profesyonel tiyatro yapmaya başladı. 20 büyük oyunda ve 10 çocuk oyununda oyuncu olarak görev yaptı.
Halen aynı kurumda oyuncu ve eğitmen olarak çalışmaya sürdürmekte.
7’den 70’e her insana drama eğitimi, resim, balo, tango gibi özel eğitimler veriyor.

Kendisi özellikle Samsun’da tiyatro alanında çok tanınan bir isim.
2006 senesinden bu yana tam 123 kez oynadığı 3. Sayfadan Kadın Hikayeleri onun için dönüm noktası oldu. Aynı zamanda bu oyunun yazarları içindedır. 3. Sayfadan Kadın Hikayeleri’nin sonrasında birden çok kadın odaklı oyunda oynadı.

Oynadığı bazı tiyatro oyunları BİMARHANE, Bir Kadın Uyanıyor, Anadolu Kadınları, Beyaz Atlı Prens, Doğum Düğün ve Ölüm’dür.
Ayrıca “Sevdaluk” ve “Yeni Gelin” dizilerinde belirli bir zaman bölüm oyunculukları yaptı.

İlk kez 2010 senesinde LionsTiyatro Ödüllerinde MÜRSEL GÜLMEZ Özel ödülünü aldı,sonrasında birden çok kez ödüle layık görüldü.
Direklerarası Seyirci Ödülleri, Rotary Kulüp Yılın Başarılı Sanatçısı Ödülü, Cumhuriyet Kadınları Derneği Başarı Ödülü gibi ödüllerin de sahibidir.

Şu anda tiyatro , dizi oyunculuğu ve eğitmenlik yapan Ferda Kaynar evli ve bir kız çocuğu sahibi.

Kitap okumak ve spor yapmak tiyatro ve oyunculuk dışındaki en büyük hobileridir.

Ferda Kaynar, şimdilerde Şhow TV de yayına giren Kuzey Yıldızı-İlk Aşk adlı dizide Hanife Kadıoğlu kişiliğine hayat vermekte.

Spor ile sağlığını korumaya dikkat eden oyuncu her zaman sosyal platform kullanıyor ve İnstagram üzerinden paylaşımlarda yer alıyor.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.