Ferda Anıl Yarkın Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

28.10.2021
281
Ferda Anıl Yarkın Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Ferda Anıl Yarkın Kimdir? Biyografisi, bölümünde Ferda Anıl Yarkın Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Ferda Anıl Yarkın Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Ferda Anıl Yarkın Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Ferda Anıl Yarkın
Ferda Anıl Yarkın, 1970 senesinde Çanakkale’de dünyaya geldi.. Ferda Anıl Yarkın, İTÜ Türk müziği Devlet Konservatuar’ı Keman Bölümü mezunudur. Pop müziğin canlandığı 90’lı senelerda Üzülme , Sonuna Kadar gibi duygusal parçaları ve sürekli olarak siyah giydiği kıyafetleri ile tanınmıştır.

Unuttum Sanma (Yaralıyım) albümü 1999 depremi dönemine denk geldiği için yeterli ilgiyi görememiştir. (Aslını söylemek gerekirse albüm, Marmara Deprem’inden hemen hemen 2 ay önce çıkmıştır, fakat albümün çıkış şarkısı Yaralıyım ın video klibi tam da, 17 Ağustos Marmara Depremi nin olduğu zamanda TV’De yayınlanmaya başlanmıştır). Daha sonra Ferda Anıl Yarkın 7 sene müziğe ara vermek zorunda kaldı.

Herkes tam onu unutmaya başlamıştı ki; Ayrılmayalım albümü ile yeniden müzik piyasasında kendini gösterdi. 2007 senesinde Şarkı Söylemek Lazım adlı yarışma programında Helin Avşar’ın koçluğunu yapmıştır. 2009 senesinde ise Korolar Çarpışıyor adlı program’da Çanakkale Korosunu yönetmiştir.


Albümleri

Aşkın Yetmez Tarih: 9 Aralık 1993
Sonuna Kadar Tarih: 27 Aralık 1995
Unuttum Sanma Tarih: 17 Haziran 1999
Ayrılmayalım Tarih: 31 Temmuz 2006
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.