Fatma Şahin Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

16.09.2021
364
Fatma Şahin Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

Fatma Şahin Kimdir?, biyografi bölümümüzde Fatma Şahin Kimdir? biyografisi ile karşınızdayız. Fatma Şahin Kimdir? hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Fatma Şahin Kimdir? – Kaç Yaşındadır – Memleketi Neresi

(1) (0)
Ad Soyad Fatma Şahin
Meslek Siyasetçi
Yaşı 55 (1966-06-20)
Boyu
Burcu İkizler
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Eşi İzzet Şahin
Sevgilisi
Doğum Yeri Gaziantep

Fatma Şahin Kimdir? Biyografi

Fatma Şahin, 20 Haziran 1966 tarihinde Gaziantep’te dünyaya gelmiştir. Yüksek öğretim eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya ve Metalürji Fakültesi’nde tamamlamıştır.  

Okulundan ‘Kimya Mühendisi’ olarak mezun olan Şahin, çalışma yaşamına özel bir şirkette ‘İşletme Mühendisi’ olarak başlamıştır. Ayrıca 18 yıl bu görevin bunun yanında ‘İşletme Müdürlüğü’ de yapmış ve sonrasında siyasete atılmaya karar vermiştir.  

‘Adalet ve Kalkınma Partisi Gaziantep İl Kurucu Üyeliği’ni 2001 senesinde üstlenen mühendis, 2002 senesinde gerçekleşen seçimlerde de ‘Gaziantep Milletvekilliği’ne seçilmiştir. 22, 23 ve 24. Dönem ‘Gaziantep Milletvekili’ görevini üstlenen Şahin, 2007 senesinde da ‘AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanlığı’na getirilmiştir.  

Siyasi kariyeri sürecinde 2011 senesinde ‘Aile ve Sosyal Politikalar Kurucu Bakanlığı’ da yapmış olan başarılı siyasetçi, 2013 senesinde ise bu görevinden ayrılmış ve ‘Gaziantep Başkan’ adaylığında yer almıştır.  

Türkiye’nin ilk kadın ‘Büyükşehir Belediye Başkan’ları içinde bulunan Şahin, Ticaret ve Enerji Komisyonu ve Avrupa Birliği Uyum Komisyonu’nun bunun yanında Türkiye Büyük Millet Meclisi Töre-Namus Cinayetleri ve Çocuklara Karşı Şiddeti Araştırma Komisyonu’nda da görev almıştır.  

2014 senesinde yapılan yerel seçimlerde de %50’den fazla bir oy oranı alarak ‘Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı’ olan başarılı siyasetçi, Gaziantep’in ilk kadın milletvekili olarak da kayıtlara geçmiştir. Ayrıca Türkiye Belediyeler Başkanlığı görevinde bulunmaktadır.  

Belediye Başkanlığı görevini hala sürdürmekte olan Fatma Şahin, İzzet Şahin ile olan evliliğinden 2 de çocuk sahibi olmuştur.  

10 Aralık 2020 Perşembe 09:25
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.