Fatih Tutak kimdir, Fatih Tutak kaç yaşında?

07.11.2021
243
Fatih Tutak kimdir, Fatih Tutak kaç yaşında?

Fatih Tutak kimdir, biyografi bölümünde Fatih Tutak biyografi sayfası ile karşınızdayız. Fatih Tutak kaç yaşında?, Fatih Tutak memleketi neresi, Fatih Tutak facebook, Fatih Tutak nereli, Fatih Tutak instagram, Fatih Tutak ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Fatih Tutak kimdir? başlığımızın detayları..

Fatih Tutak Kimdir – Fatih Tutak Biyografi

 1985 İstanbul doğumlu Fatih Tutak, ülkeler arası alanda tanınmış ünlü Türk şef ve restoran sahibidir.

 ilk profesyonel eğitimini Bolu Mengen Aşçılık Okulu’nda aldı. İstanbul’da çırak olarak Paul Pairet ile çalıştıktan sonra önce Çin’in liman kentleri Qingdao, Pekin ve Hong Kong’ta ve sonrasında Singapur’da, dünyanın fiyatı yüksek otellerinden biri olmasıyla da bilinen ikonik Marina Bay Sands’in mutfağında çalıştı. Buradayken şef Seiji Yamamoto aracılığıyla yönetilen ve modern Japon mutfağının temsilcisi olan Nihonryori Ryugin’de dört aylık stajyerlik hakkı kazandı. Ardından Kopenhag’ta, dünyanın en iyi restoranı seçilen Noma’da şef Rene Redzepi ile çalıştı.

2015’te Bangkok’ta The Dining Room of The House of Sathorn’da Baş Aşçı oldu ve Tayland mutfağına yöneldi. Mutfak Operasyonları Direktörü olduğu restoran 2017’de Asia’s 50 Best Restaurants listesine girdi. 2018-19’da Michelin Guide Thailand listesine girdi.

Özel bir akşam yemeği için annesinin mantısından yola çıkan bir mantı hazırladı. “From My Mum” (Annemden) adını verdiği bu yemeğin ilgi çekmesi üzerine The Dining Room of The House of Sathorn’da Türk mutfağından yola çıkan bir menü sunmaya başladı.

2019’da Türkiye’ye döndü ve Aralık 2019’da İstanbul’daki ilk restoranı Turk Fatih Tutak’ı açtı. Restoranın müzikleri Kaan Düzarat aracılığıyla özel olarak yapıldı. CNN Travel’ın 2020’nin dünyanın en iyi 20 yeni restoranı listesinde yer aldı.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.