Fatih Mehmet Maçoğlu kimdir, Fatih Mehmet Maçoğlu kaç yaşında?

06.11.2021
147
Fatih Mehmet Maçoğlu kimdir, Fatih Mehmet Maçoğlu kaç yaşında?

Fatih Mehmet Maçoğlu kimdir, biyografi bölümünde Fatih Mehmet Maçoğlu biyografi sayfası ile karşınızdayız. Fatih Mehmet Maçoğlu kaç yaşında?, Fatih Mehmet Maçoğlu memleketi neresi, Fatih Mehmet Maçoğlu facebook, Fatih Mehmet Maçoğlu nereli, Fatih Mehmet Maçoğlu instagram, Fatih Mehmet Maçoğlu ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Fatih Mehmet Maçoğlu kimdir? başlığımızın detayları..

Fatih Mehmet Maçoğlu Kimdir – Fatih Mehmet Maçoğlu Biyografi

Tunceli Ovacık doğumlu, laborant ve şimdi Ovacık Belediye Başkanı. Fatih Mehmet Maçoğlu, İlköğrenimini Ovacık YİBO’da, orta öğrenimini Bingöl Sağlık Meslek Lisesinde bitirdi. Meslek yaşamına 1989 ‘da Konya’nın Bozkır beldesinde sağlık memuru olarak başladı.1992 ile 2007 senelerı içinde Tunceli’nin Pertek beldesinde görev yaptı. 2006 senesinde Çilimli beldesine atandı, 2007 senesinden bu yana Tunceli Devlet Hastanesi’nin Acil Servis bölümünde sağlık memuru olarak çalışmaktaydı. Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası üyesidir.

2014 Türkiye yerel seçimlerinde Türkiye Komünist Partisi’nden (TKP) aday gösterilen Fatih Mehmet Maçoğlu, Türkiye’nin ilk TKP’li belediye başkanıdır. Maçoğlu, Türkiye Komünist Partisi (TKP) ile Demokratik Haklar Federasyonu’nun (DHF) seçimdeki ortak adayıydı.

Türkiye’nin ilk ve tek TKP’li belediye başkanı olan Ovacık Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu sıradışı işler yapıyor. Geçen sene Ovacık’ı eğitimdeki başarısı ile gündeme sokan Fatih Mehmet Maçoğlu bu sene ise organik ürün satışı ile konuşulmakta.

Devlet hazinesine ait 650 dönüm araziye nohut, kuru fasülye ve patates ektiren Fatih Mehmet Maçoğlu bunları internet üzerinden satıyor. Ovacık.com adıyla bir site açtıran belediye başkanı burada satılan ürünlerin parasını da öğrencilere burs olarak dağıtıyor.Ovacık geçen sene üniversite sınavlarındaki başarısı ile gündeme gelmişti. İlçede liseden mezun olan 102 öğrencinin tamamı üniversite sınavını kazanarak bir bölümü yerleşmişti. Fatih Mehmet Façoğlu’nun üretip internetten sattığı fasulye ve nohutların parası işte bu öğrencilere gidiyor.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.