Fatih Erbakan Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

16.09.2021
166
Fatih Erbakan Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

Fatih Erbakan Kimdir?, biyografi bölümümüzde Fatih Erbakan Kimdir? biyografisi ile karşınızdayız. Fatih Erbakan Kimdir? hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Fatih Erbakan Kimdir? – Kaç Yaşındadır – Memleketi Neresi

(4) (2)
Ad Soyad Fatih Erbakan
Meslek Siyasetçi
Yaşı 42 (1979-01-01)
Boyu 1.81
Kilosu 77 KG
Burcu Oğlak
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Başkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Fakültesi
Eşi Beyza Molu
Doğum Yeri Ankara

Fatih Erbakan Kimdir? Biyografi

Muhammed Ali Fatih Erbakan, 1 Ocak 1979 tarihinde Nermin ve Necmettin çiftinin çocukları olarak başkent Ankara’da dünyaya gelmiştir. Zeynep ve Elif isminde iki kız kardeşi mevcuttur. İlköğretim eğitimini Ankara Merkez İmam Hatip Ortaokulu’nda tamamlamıştır. Orta öğretim eğitimini Ankara Ayrancı Lisesi’nde bitiren Erbakan, yüksek öğretim eğitimi için de Başkent Üniversitesi’ni tercih etmiştir.  

1998 senesinde ailesiyle birlikte Mekke’ye giderek ikinci kez hacı olmuştur.

Erbakan, lise öğrenciliği zamanında babasının yanında sürekli olarak kürsüye çıkarak baş parmağını kaldırmış, siyasete de bu senelerda ısınmıştır.  

Başkent Üniversitesi’nde Elektrik-Elektronik Mühendisliği Fakültesi’nde Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra ise eğitim hayatına devam etme kararı almıştır.  

Eğitimine yurt dışında devam etme kararı alan Fatih Erbakan, İngiltere’nin Londra Royal Holloway Koleji’nde işletme alanında eğitim hayatına başlasa da, annesinin vefatı sebebiyle Türkiye’ye acil dönüş yapmış ve tamamlayamamıştır.  

Yüksek lisans eğitim hayatına ise Başkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde devam etmiştir. Akademik kariyerine devam etme kararı aldıktan sonra aynı okulda ‘Yönetim ve Organizasyon’ alanında da doktorasını yapmıştır.  

Vatani vazifesini yapmaması sebebiyle, 2012 senesinde 30 bin liralık bedel karşılığında bedelli askerliğini de yapmıştır.  

Askerliğinin sonrasında 2012 senesinde ‘Saadet Partisi Genel İdari Kurulu’ üyesi olmuş ve bununla birlikte ‘Genel Başkan Başdanışmanı’ olarak da Saadet Partisi’ndeki görevini sürdürmektedir.  

Siyasi kariyerine ‘Yeniden Refah Partisi’ kuruculuğu ile devam eden başarılı siyaset adamı, partinin Genel Başkanı görevini üstlenmiştir. Kurmuş olduğu Yeniden Refah Partisi Türkiye’de 81 ilde ve 800 ilçede teşkilatlı bir biçimde hizmetini de sürdürmektedir.  

Babası Necmettin Erbakan’ın siyasi yasağının son bulduğu gün 23 Şubat 2003’de Çırağan Sarayı’nda Beyza Molu ile dünya evine girmiş ve bu evlilikten ikiz çocukları olmuştur.  

Ayrıca Fatih Erbakan, 17 Kasım 2013 tarihinde de babası adına kurulan ‘Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı’na Genel Başkan olarak da seçilmiştir.  

21 Mayıs 2020 Perşembe 02:48 21 Mayıs 2020 Perşembe 02:54
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.