Fatih Erbakan Kimdir? Biyografi Sayfası

25.10.2021
154
Fatih Erbakan Kimdir? Biyografi Sayfası

Fatih Erbakan Kimdir? Biyografi, bölümünde Fatih Erbakan Kimdir? Biyografi sayfası ile karşınızdayız. Fatih Erbakan Kimdir? Biyografi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Fatih Erbakan Kimdir? Biyografi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Fatih Erbakan Kimdir Biyografi

Fatih Erbakan(Muhammed Ali Fatih Erbakan), 1 Ocak 1979 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. 54. Hükemet’in başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan‘ın tek erkek çocuğu olan Fatih Erbakan’ın Zeynep Erbakan ve Elif Erbakan olmak üzere 2 kız kardeşi mevcuttur. Ortaokulu Ankara Merkez İmam Hatip Ortaokulu’nda, Lise’yi ise ise Ankara Ayrancı Lisesi’nde bitirdi.

Başkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği fakültesinden Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak mezun olan Fatih Erbakan, yüksek lisans için İngiltere’ye giderek, Londra’da Royal Holloway Koleji’nde yönetim ve organizasyon alanında yapmaya başladı. Lakin, 2005 senesinde annesi Nermin Erbakan vefat edince Türkiye’ye döndü. Sonraki zamanda ise Başkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünde yüksek lisans ve yine aynı üniversitede Yönetim ve Organizasyon doktorası yaptı.

2011 senesinde Andy-Ar adlı araştırma şirketi aracılığıyla yayına giren yazıda Geleceğin Potansiyel Liderleri listesinde ilk 10’da gösterildi.

2012 senesinde 30 bin lira karşılığında bedelli askerlikten yararlanmıştır.

2012-2014 senelerı içinde Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi ve Genel Başkan Başdanışmanı olarak görev yaptı.

Fatih Erbakan, 17 Kasım 2013 tarihinde kurulan Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı‘nın Genel Başkanı olarak seçildi.

Fatih Erbakan, Saadet Partisi’nden babası Necmettin Erbakan‘ın siyasi mirası işgal altındadır diyerek ayrıldı.

23 Kasım 2018 senesinde Yeniden Refah Partisi adı ile bir siyasi parti kurarak, genel başkanı seçildi. Yeniden Refah Partisi Türkiye’de 81 il, 800 ilçede teşkilatlanarak siyasi faaliyetleri sürdürmektedir.

Fatih Erbakan Evlilik

23 Şubat 2003 tarihinde babasının siyasi yasağının bittiği gün Beyza Molu ile Çırağan Sarayı’nda evlendi. 2010 senesinde ise ikiz kız çocukları dünyaya gözlerini açtı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.