Fatih Bulut kimdir?, nereli, kaç yaşında?

17.01.2022
145
Fatih Bulut kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Fatih Bulut kimdir?, biyografi sitemizde Fatih Bulut kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Fatih Bulut kimdir? kaç yaşında?, Fatih Bulut kimdir? memleketi neresi, Fatih Bulut kimdir? evi nerede, Fatih Bulut kimdir? nereli, Fatih Bulut kimdir? instagram, Fatih Bulut kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Fatih Bulut kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Fatih Bulut
Doğum tarihi: 1984
Doğum yeri: Kayseri
Boy: 1.80 cm
Kilo: 76 kg
Burcu: Bilinmiyor
Eğitim: Lise
İlişkisi: Evli
Meslek: Şarkıcı
İnstagram hesabı için tıklayın

Fatih Bulut nereli? Kaç yaşında?

Fatih Bulut kimdir ve nerelidir, kaç yaşında, boy kilo, evli mi, karısı, çocukları var mı?  Fatih Bulut Geceler ne zaman çıktı, Kayseri’nin neresinden, engelli mi, Çingene mi, roman mı, hangi dizide oynadı? Albümleri, şarkıları, müzik kariyeri, kısaca ile ilgili araştırılan tüm detaylar kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Fatih Bulut yaşamı ve biyografisi

Fatih Bulut Türk şarkıcı, söz yazarı ve bestecidir. 2019 senesinde Şarkı ve oyuncu İrem Sak’ın kendi hesabında Çok Sevdim Yalan Oldu adlı şarkısını paylaşması ile sosyal platformda bir anda paylaşım rekorları kırdı ve yıldızı parlamaya başladı.

Fatih Bulut Geceler ne zaman çıktı, Kayserinin neresinden, engelli mi, Çingene mi, roman mı, hangi dizide oynadı

Fatih Bulut 1984 senesinde Kayseri Yeşilhisar beldesine bağlı Doğanlı Köyü’nde 10 kardeşli kalabalık bir ailde dünyaya gözlerini açtı. Anne, babası 5 erkek ve 5 kız çocuğu ile aynı çatı altında büyüyen Fatih Bulut evin en ufak bireyidir. Eğitim yaşamına zor şartlarda başlayan sanatçı Fatih Bulut öğrenim yaşamı ile birlikte amatör müzikle de ilgilendi. Memleketi Kayseri’de düğün ve çeşitli organizasyonlarda şarkı söyleyerek geçimini sağlayan Fatih Bulut özel yaşamında da evlilik yaşamında da bir takım sorunlar yaşadı. Baba olmak için 7 yıl bekledi. Fatih Bulut şimdilerde evli ve 2 çocuk babasıdır. Ünlü sanatçı babasını yakın bir zamanda kanser hastalığından ve abisini de kalp krizi sonucu kaybetmiştir.

Fatih Bulut çocukları

Fatih Bulut sanat yaşamına kendi köyünde düğünlerde şarkılar seslendirerek başladı. Kısa bir süre sonra ilçelerde ve şehir merkezine kadar ünü sosyal platform hesapları üzerinden yayılmaya başladı. Kendi kalıbına sığamayan Fatih Bulut bu kez civar illerde de organizasyonlara dahil oldu. Böylelikle sosyal platform üzerinden takipçileri giderek arttı.

Fatih Bulut eşi kimdir

2019 senesinde yaşamını değiştirecek bir fırsatla yüz yüze geldi. Şarkı ve oyuncu İrem Sak’ın kendi hesabında “Çok Sevdim Yalan Oldu” adlı şarkısını paylaşması ile  sosyal platformda bir anda paylaşım rekorları kırdı ve yıldızı parlamaya başladı. Fatih Bulut’un seslendirdiği szöleri hüzünlü müziği keyifli şarkı, Youtube üzerinden 35 Milyon’un üzerinde izlendi. Ayrıca dünya sıralamasında en fazla izlenen ilk 12 şarkı içinde yer buldu. Fatih Bulut artık profesyonel müzik yaşamına adım atmış oldu.

Fatih Bulut müzik yaşamına “Çok Sevdim Yalan Oldu” adlı şarkısı ile damga vururken Aşık Hüseyin Akan adında bir vatandaşın “Çok Sevdim Yalan Oldu” adlı şarkısı 1987 senesinde cezaevinde yazdığını iddia ederek şarkının çalıntı olduğunu dile getirerek şarkıcı Fatih Bulut’a dava açacağını belirtmiştir. Durumun magazin ve basına sızmasının sonrasında Aşık Hüseyin Akan ve Fatih Bulut uzlaşmaya vararak şarkını telifi hususunda anlaşmışlardır.

Fatih Bulut “Çok Sevdim Yalan Oldu” şarkısı ile 2019 senesinde Altın Kanat Ödül Töreni’nde “Yılın En İyi Çıkış yapan Şarkısı” olarak ödüle layık görüldü. Fatih Bulut 2020 senesinde profesyonel müzik çalışmalarına sürdürmektedir.

Fatih Bulut geçmiş zamanlarda asker eğlencesinde havaya ateş ederek tepki toplamış ardından özür dilemiştir.

Fatih Bulut ödülleri

 • 2019 Altın Kanat Ödül Töreni “Yılın En İyi Çıkış yapan Şarkısı”

Fatih Bulut dizileri ve filmleri

Fatih Bulut’un halen oynadığı bir dizi film projesi yoktur.

Fatih Bulut Albümleri

 • 2020 Yırtıl-Single
 • 2000 Bedel Albüm
 • 2019 Çok Sevdim Yalan Oldu – Single

Fatih Bulut popüler şarkıları

 • Yırtıl – Single (2020)
 • Hayat Beni Vura Vura – Single (2020)
 • İçmeden Oy Oy – Single (2020)
 • Çok Sevdim Yalan Oldu – Single (2019)
 • Baba Ocağı (2019)
 • Nazlı Yar – Single (2019)
 • 15 Kişiye Saldırdım – Single (2019)
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.