Fatih Bucak kimdir?, nereli, kaç yaşında?

19.01.2022
573
Fatih Bucak kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Fatih Bucak kimdir?, biyografi sitemizde Fatih Bucak kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Fatih Bucak kimdir? kaç yaşında?, Fatih Bucak kimdir? memleketi neresi, Fatih Bucak kimdir? evi nerede, Fatih Bucak kimdir? nereli, Fatih Bucak kimdir? instagram, Fatih Bucak kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Başlıklar

Fatih Bucak kimdir? Biyografi

Fatih Bucak Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Kısa Biyografi

Fatih Bucak eşi kimdir? Mehmet Fatih Bucak kimdir? Bucak aşiret reisi kimdir? Bucak aşireti soy ağacı merak edilmeye başlandı. Fatih Bucak kimdir, babası kim? Fatih Bucak nereli? Fatih Bucak aday mı? Hangi partiden aday oldu? Fatih Bucak belediye başkan adayı kimdir? Fatih Bucak kiminle evlendi? Eşi Burcu Çetinkaya kimdir?

Fatih Bucak fotoğrafları, yaşamı, kaç yaşında, mal varlığı ve en son Kars ilinde bir askeriyede çekilen videosuyla biyografisi, siyasi yaşamı tüm yönleri ile kim kimdir bölümümüzde.

En son 2019 senesinde Şanlıurfa’da, AKP’nin Haliliye Belediyesi Meclis Üyesi Nusret Kaya’nın darbedilmesi olayına karıştıkları iddiasıyla gözaltına alınan Fatih Bucak adli kontrol şartlarıyla serbest bırakılmıştı.

Fatih Bucak Hayatı ve Siyasi Kariyeri

CHP Şanlıurfa Siverek Belediye Başkanı adayı ve bunun yanı sıra Bucak Aşireti’nin ileri gelen simalarından Fatih Bucak 7 Temmuz 1968 senesinde Siverek’de dünyaya gözlerini açtı.  Aile kökeni olarak aslen Diyarbakırlı oldukları bilinmektedir. Bucak aşireti soy ağacı 2 asır öncesine dayanmakta ve ilk aile kökeninin Diyarbakır’dan Siverek’e geldiği yönündedir.

Siyasi olarak Cumhuriyet’in kuruluşundan sonra Şeyh Sait İsbunun yanındasında Cumhuriyet’ten yana tavır alarak isyanları bastırmada önemli bir rol oynamışlardır. Bucak Aşireti bunun yanı sıra aslen Zaza’dır. Bucak aşireti tarihçesine ilişkin kısa bilgiler verdikten sonra Fatih Bucak yaşamına geri dönebiliriz.

Siverek’te  5 çocuklu bir ailenin oğlu olarak dünyaya gözlerini açan Fatih Bucak, çocukluk senelerı 5 yaşına kadar Siverek’te geçti. Ardından Ankara’ya taşınmışlardır.  Ankara’da eğitim ve öğrenimine başlayan Fatih Bucak, Yükseliş Koleji’ni bitirdiktan sonra lise öğreniminin sonrasında üniversiteye başladı.

Ankara Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü mezunu olan Fatih Bucak babası Mehmet Celal Bucak’tır. Mehmet Celal Bucak dönemin partisi olan Adalet Partisi’nden 2 dönem Şanlıurfa’da milletvekilliği yapmıştır.

Yıllar Açıklama
Fatih Bucak 1968 Siverek’te dünyaya geldi.
2015 Şanlıurfa bağımsız milletvekili adaylığı
2015 AK Parti’den aday adayı oldu.
2019 CHP Siverek Belediye Başkan adayı.

Mehmet Fatih Bucak kaç evlilik yaptı?

Fatih Buck yaşamına 2 evlilik sığdırdı. İlk evliliğinde Simirna Bucak ikinci evliliğinde de babasının adını verdiği Mehmet Celal Bucak dünyaya gelmiştir.

Fatih Bucak kariyer yolculuğu üniversiteden mezun olduktan sonra başladı. Ekonomist ve bunun yanı sıra tarım ve çiftçilik ile profesyonel alanda ilgilenen Fatih Bucak Şanlıurfa’nın en ileri gelen saygın iş adamları içinde bulunmaktadır.

Fatih Bucak Milletvekili oldu mu?

Kariyer yaşamında siyasi geçmişi babası Mehmet Celal Bucak’tan miras kalmıştır. Fatih Bucak spor alanlarında da yöneticilik ve başkanlık yapan isim oldu. Bir dönem Şanlıurfaspor Kulüp Başkanlığı görevini üstendi.

Siyasi kariyerinde 2015 senesinde Şanlıurfa bağımsız milletvekili adaylığı, Kasım 2015 senesinde AK Parti’den aday adayı oldu.  Daha sonra CHP Siverek Belediye Başkan adayı olmuştur.

Fatih Bucak Burcu Çetinkaya ne zaman evlendi ve boşandı?

Fatih Mehmet Bucak Ralli pilotu Burcu Çetinkaya ile 2015 senesinde nikah masasına oturmuştur. 2019 senesinde da boşanmışlardır.

Fatih Bucak instagram hesabı

Fatih Bucak instagram hesabı için tıklayın.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.