Faruk Sofuoğlu Kimdir Ve Nerelidir?

26.10.2021
213
Faruk Sofuoğlu Kimdir Ve Nerelidir?

Faruk Sofuoğlu Kimdir Ve Nerelidir?, biyografi sitemizde, Faruk Sofuoğlu Kimdir Ve Nerelidir? başlığı altında makale bir araya getirdik. Faruk Sofuoğlu Kimdir Ve Nerelidir? biyografisi yazımızda…

Faruk Sofuoğlu Kimdir Ve Nerelidir?

Seksenler dizisindeki Kasap Bahtiyar kişiliğini canlandıran Faruk Sofuoğlu kimdir ve nerelidir? Kaç yaşındadır? Oyunculuğa nasıl başladı?

Faruk Sofuoğlu 18 mart 1969’da Adana’nın Gülbahçesi semtinde doğmuştur ve Adanalıdır. Koca Vezir mahallesinde çocukluğu geçen oyuncu
Liseyi Yeni Baraj lisesinde okumuştur. Okul senelerında yaramaz bir öğrenciymiş ve sürekli olarak sınıfta kalırmış. Lise 1’de okulu bırakmıştır.

Tiyatro ve oyunculuk eğitiminin ilk adımlarını Adana’da şehir tiyatrosunda atmış.Adana’da okul tiyatrosunda yer almış, Yeteneğini edebiyat öğretmeni ve müzik öğretmeni keşfetmiş ve sanata kapıları ilk etapta bu biçimde açılmış ardından hayat yolunu İstanbul’a çevirmiştir.

İlk izlediği oyun ; Adana da ‚‘Fareler ve İnsanlar’ oyunuydu. İlk sahneye çıktığı oyun ise, ‚‘Her yöne 90 dakika‘‘ idi.

Faruk Sofuoğlu mesleğinin ilerleyen senelerında İstanbul meydan tiyatrosunu kurdu ve sanat yönetmenliğini yaptı. Kurduğu tiyatro ekibi ile Hollanda, İsveç, Almanya gibi dünyanın değişik yerlerinde sahne alıyorlar ve son haftalarda Avrupa’da en fazla oynayan tiyatroların başında bu ekibin tiyatroları geliyor. Lakin Türkiye Faruk Sofuoğlu’nu daha çok ‘‘Seksenler‘‘ dizisinden ‘Kasap Bahtiyar‘ ‚karakteri ile tanıdı ve oyunculuğu ile 6 yıl boyunca seyircinin takdirini toplamayı başardı. Ayrıca 2015 senesinde Merdiven Baba filminde de rol almıştır.

Şu aralar ise tekrar çekilmeye başlayan Seksenler dizisinde oyunculuğa sürdürmektedir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.