Faik Öztrak kimdir, Faik Öztrak kaç yaşında?

05.11.2021
149
Faik Öztrak kimdir, Faik Öztrak kaç yaşında?

Faik Öztrak kimdir, biyografi bölümünde Faik Öztrak biyografi sayfası ile karşınızdayız. Faik Öztrak kaç yaşında?, Faik Öztrak memleketi neresi, Faik Öztrak facebook, Faik Öztrak nereli, Faik Öztrak instagram, Faik Öztrak ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Faik Öztrak kimdir? başlığımızın detayları..

Faik Öztrak Kimdir – Faik Öztrak Biyografi

CHP Parti Sözcüsü, Faik Öztrak, Türk siyasetçi. 1973 senesinde İstanbul Saint Joseph Lisesi’ni ve 1977 senesinde Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Ekonomi Bölümü’nü bitirmiştir. İngiltere’de Birmingham Üniversitesi’nden kalkınma finansmanı hususunda master derecesi almıştır. Evli ve 1 çocuk babasıdır.

Faik Öztrak, DPT’de uzman, Yıllık Programlar ve Finansman Dairesi Başkanı, İktisadi Planlama Başkanvekili, İktisadi Planlama Genel Müdürü ve Müsteşar Yardımcısı olarak görev yaptı. BDDK Başkan Yardımcılığı ve Hazine Müsteşarlığı görevlerinde bulundu.

Bir gazetede ekonomi politikaları üzerine köşe yazarlığı yaptı. Çeşitli üniversitelerde konuk öğretim üyesi olarak ders verdi. TÜSİAD-Koç Üniversitesi Ekonomik Araştırma Forumu’nda direktörlük görevinde bulundu. Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne kullanıcı hesabı üzerine yazdığı makaleleri yayınlandı.

23 ve 24. Dönemde Tekirdağ Milletvekili seçildi. 23. Dönemde Avrupa-Akdeniz Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyesi olarak görev yaptı. Akdeniz İçin Birlik Parlamenter Asamblesi Ekonomik ve Mali Konular Komitesi Başkanlığına seçildi. 24. Dönemde NATO Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyesi olarak görev aldı. Ekonomi ve Güvenlik Komitesi Başkanı seçildi.

2008-2016 senelerı içinde CHP’de Parti Meclisi kullanıcı hesabı, Genel Saymanlık, Ekonomi Politikaları, İşveren Sendikaları ve Kuruluşları, Dış İlişkiler(Vekaleten) Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlenen Faik Öztrak, 10 Ağustos 2018’de CHP’nin yeni Merkez Yönetim Kurulunda Parti Sözcülüğüne getirildi.

İngilizce ve Fransızca bilen Faik Öztrak, evli ve 1 çocuk babasıdır.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.