Faik Işık kimdir?, nereli, kaç yaşında?

16.01.2022
224
Faik Işık kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Faik Işık kimdir?, biyografi sitemizde Faik Işık kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Faik Işık kimdir? kaç yaşında?, Faik Işık kimdir? memleketi neresi, Faik Işık kimdir? evi nerede, Faik Işık kimdir? nereli, Faik Işık kimdir? instagram, Faik Işık kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Faik Işık kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Faik Işık
Doğum tarihi: 5 Kasım 1963
Doğum yeri: Sivas
Boy: 1.70 cm
Kilo: 69 kg
Burcu: Akrep
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Bilinmiyor
Meslek: Hukukçu, Yazar
Twitter hesabı için tıklayın

Faik Işık nereli? Kaç yaşında?

Faik Işık kimdir, nereli, kaç yaşında? Faik Işık evli mi, kiminle evlendi, eşi kim, çocuğu var mı? Faik Işık yaşamı ve biyografisi kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Faik Işık yaşamı ve biyografisi

Faik Işık Türk Hukukçu ve siyasetçidir. 1 Kasım 2015 seçimlerinde AK Parti’den İstanbul 1. Bölge 16. Milletvekili Adayı olması ile gündeme gelmiştir.

Faik Işık kimdir, nereli, kaç yaşında

Faik Işık 5 Kasım 1963 senesinde Yozgat’ta dünyaya gözlerini açtı. Eğitim yaşamına Namık Kemal İlkokulu’nda başladı. Ardından Kayseri Kadı Burhanettin Ortaokulu ve Kayseri Lisesi’ni bitirdiktan sonra üniversite eğitim hayatına İstanbul Hukuk Fakültesi’nde sürdü ve 1981 senesinde mezun oldu. Faik Işık lise saatleri civarında Kayseri Milli Türk Talebe Birliği üyesi oldu.

Faik Işık mesleki kariyerine 1983 senesinde Milli Gazete Yazı İşleri Müdür Yardımcısı olarak adım attı. Ardınan Hak Yol Vakfı’nda üniversiteli gençlere özgü kültür sanat çalışmalarını yürüttü. Aynı zamanda dönemin Refah Partisi Necmettin Erbakan’ın özel ekibi için üniversitelerde çalışmalarda bulundu. Faik Işık öğreim görevlisi olarak Jean Monnet Institude, Avrupa Toplulukları Merkezi’inde bir yıl ders verdi. Ayrıca Florya Polis Eğitim Merkezi’nde Hukuka Giriş ve Ceza Hukuku dersleri verdi.

19 Nisan 1990 İstanbul Barosu ve TBB kullanıcı hesabıne geçti. 1991 ila 1992 İstihkam Askeri Hakim görevlerinde bulundu. 1992 ila 1998 senelerı içinde dönemin Refah Partisi İstanbul İl Başkanlığı, Halkla İlişkiler Başkanı olarak Kadir Topbaş’ın yardımcısı olarak görev aldı.  28 Şubat zamanında Sincan Davası’nda savunmanlık görevini yürüttü. 1994 ila 2011 senelerı içinde Recep Tayyip Erdoğan Davası 1998 kitabı alanında çalışmalar yürüttü. 2004 GAZBİR Başkanlığı’na getirilen ilk başkan oldu. 

Bunun dışında “Simurg Anka Phoneix Sanat Grubu, Sıcak Yuva Vakfı Başkan Yardımcılığı,3. Türk Dünyası Güreş Turnuvası sponsorluğu, Fatih Kulüpler Birliği, İstanbul MIR Sanat Grubu kuruculuğu, AVRASYA ŞARKILARI YARIŞMASI Orkestrası ve gösterilerini yapan kuruluşun kuruculuğu, Çok sayıda amatör spor kulübü ve çevre dahil değişik dernek ve vakıfların kuruluş ve çalışmaları yürüttü.”

Faik Işık 1 Kasım 2015 seçimlerinde AK Parti’den İstanbul 1. Bölge 16. Milletvekili Adayı oldu, seçilen isim olmadı. 2020 tarihinde Habertürk ekranlarında katıldığı Didem Arslan Yılmaz ile Türkiye’nin Nabzı programı canlı yayınında küfür etmesi ile gündeme geldi. Faik Işık canlı yayında askerlik anısını anlatırken

” S….r git asteğmenim ya, sana eziyet etmek için aklıma gelen her işi verdim, seni cezalandırmak için ceza çekiyorum” şeklinde sözler söyledi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.