Fahrettin Koca Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

16.09.2021
281
Fahrettin Koca Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

Fahrettin Koca Kimdir?, biyografi bölümümüzde Fahrettin Koca Kimdir? biyografisi ile karşınızdayız. Fahrettin Koca Kimdir? hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Başlıklar

Fahrettin Koca Kimdir? – Kaç Yaşındadır – Memleketi Neresi

(16) (2)
Ad Soyad Fahrettin Koca
Meslek Siyasetçi
Yaşı 56 (1965-01-02)
Boyu 1.78
Kilosu 75 KG
Burcu Oğlak
Göz Rengi Siyah
Eğitim İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi, Doktor
Eşi Hale Koca
Doğum Yeri Konya

Fahrettin Koca Kimdir? Biyografi

Fahrettin Koca, 2 Ocak 1965 tarihinde Konya’da dünyaya gelmiştir. İlk ve orta okul senelerını dünyaya geldiğu şehirde geçirmiş, lise eğitimini ise Bursa Erkek Lisesi’nde tamamlamıştır. Yüksek öğretim eğitim hayatına İstanbul Tıp Fakültesi ile devam etmiş ve okulunu başarıyla tamamlamıştır. 1988 senesinde mezun olan Koca, tıp doktoru unvanını da böylelikle almıştır. İhtisasına İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı ile devam etmiş ve 1995 senesinde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olmuştur.  

Pek çok sağlık kuruluşunda hekim ve medikal direktör olarak yer almış, Türkiye Eğitim ve Sağlık Araştırma Vakfı, Medipol Hastanesi ve İstanbul Medipol Üniversitesi’nin de kurucusu olmuş ve üniversitenin Mütevelli Heyeti Başkanlığı görevini de üstlenmiştir.  

Ayrıca, Türk Pediatri Kurumu, Özel Hastaneler Sağlık Kuruluşları Derneği (OHSAD), Pediatrik Metabolizma ve Beslenme Derneği, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Sağlık Meslek Komitesi’ne de üyedir.  
Fahrettin Koca, Dış Ekonomik İlişkiler Konseyi (DEİK) Eğitim Komitesi İş Konseyi Başkan Yardımcılığı’nın bunun yanında, Vakıf Üniversite Hastaneleri Derneği’nde Başkan ve Hizmet İhracatçıları Birliği Sağlık Hizmetleri Komitesi’nde de yine Başkanlık görevini üstlenmiş ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vermiş olduğu kararla 10 Temmuz 2018 tarihinde yemin ederek Türkiye Cumhuriyeti’nin 59. Sağlık Bakanı görevini yürütmeye başlamıştır.  

Yeni sistemin ilk Sağlık Bakanı olarak anılan Koca, Oğlak burcu detaylarına sahiptir.  

Fahrettin Koca evli ve 4 çocuğa sahiptir.

17 Mart 2020 Salı 13:08 28 Eylül 2020 Pazartesi 13:43
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.