Fahrettin Koca kimdir, Fahrettin Koca kaç yaşında?

05.11.2021
306
Fahrettin Koca kimdir, Fahrettin Koca kaç yaşında?

Fahrettin Koca kimdir, biyografi bölümünde Fahrettin Koca biyografi sayfası ile karşınızdayız. Fahrettin Koca kaç yaşında?, Fahrettin Koca memleketi neresi, Fahrettin Koca facebook, Fahrettin Koca nereli, Fahrettin Koca instagram, Fahrettin Koca ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Fahrettin Koca kimdir? başlığımızın detayları..

Fahrettin Koca Kimdir – Fahrettin Koca Biyografi

1965 Konya doğumlu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ilk ve orta okulu Konya’da liseyi Bursa Erkek Lisesi’nde bitirdi. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni 1988’de tamamlayarak tıp doktoru unvanını aldı. İhtisasını İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı’nda tamamlayarak, 1995’te Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı oldu.

Çeşitli sağlık kurumlarında hekimlik ve medikal direktörlük görevlerinde bulundu. Kurduğu ve başkanlığını yürüttüğü sağlık kurumlarında Türkiye’nin sağlıkta dönüşüm politikaları ışığında önemli atılımlar gerçekleştirdi. Türkiye Eğitim ve Sağlık Araştırma Vakfı’nın’ (TESA) Kurucu Başkanı olan Dr. Fahrettin Koca, vakıf aracılığı ile 1997 senesinde Medipol Hastanesi ve Medipol Üniversitesi’ni kurdu.

Türk Pediatri Kurumu, Pediatrik Metabolizma ve Beslenme Derneği, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Sağlık Meslek Komitesi, Özel Hastaneler Sağlık Kuruluşları Derneği (OHSAD) üyelikleri bulunmaktadır. Aynı zamanda Dış Ekonomik İlişkiler Konseyi (DEİK) Eğitim Komitesi İş Konseyi Başkan Yardımcısı, Vakıf Üniversite Hastaneleri Derneği’nin Başkanı ve Hizmet İhracatçıları Birliği Sağlık Hizmetleri Komitesi Başkanıdır.

2018 Türkiye genel seçimleri sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aracılığıyla Sağlık Bakanı olarak atanmıştır. 10 Temmuz 2018 günü yemin ederek vazifeye başlamıştır.

Fahrettin Koca evli ve dört çocuk babasıdır.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.