Fadime Özkan Kimdir? Biyografi Sayfası

29.10.2021
131
Fadime Özkan Kimdir? Biyografi Sayfası

Fadime Özkan Kimdir? Biyografi, bölümünde Fadime Özkan Kimdir? Biyografi sayfası ile karşınızdayız. Fadime Özkan Kimdir? Biyografi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Fadime Özkan Kimdir? Biyografi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Fadime Özkan

Fadime Özkan, 1971 senesinde Eskişehir’de dünyaya geldi. İlkokuldan sonra ortaokul ve liseyi İmam Hatip okulunda Eskişehir’de okudu.

1990 senesinde başladığı İstanbul Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden 1994 senesinde mezun olan Fadime Özkan, aynı üniversitenin sosyal bilimler enstitüsünde, iletişim bilimleri dalında yüksek lisansı yaptı ve Prof. Dr. Ünsal Oskay’ın danışmanlığında “Popüler Kültürün Özel TV Kanallarının Haber Bültenlerine Etkisi” başlıklı teziyle 1997’de master derecesi aldı.

Fadime Özkan, iş yaşamına Kanal 7’ televizyonunda yapımcı-yönetmen olarak başladı; üç yıl boyunca haber, medya ve kültür sanat programları hazırladı. 1999’da girdiği Yeni Şafak’ta kültür-sanat editörlüğü ve yazarlık yaptı, kitap eki çıkardı. Yeni Şafak’ta başladığı siyasi-gündem röportajlarına Star gazetesinde sürdü.

İmam Hatip lisesi senelerından bu yana 17 yıl tesettürlü kaldıktan sonra, 2000 senesinde kendi isteğiyle açıldı. ”Yemenimde Hare Var & Dünden Bugüne Başörtüsü” adlı kitabında başörtüsü sorununu konu alan Fadime Özkan, 2006 senesinden bu yana Star gazetesinin pazartesi röportajlarını yapıyor.

2013 senesinde barış süreci kapsamı içinde oluşturulan Akil İnsanlar listesine İç Anadolu Bölgesinden seçildi.

Fadime Özkan Kitapları

2012 Deneme Bir İki

2011 Kral Şeffaf
2011 Dil Yarası & Kürt Meselesini Konuşmak
2005 Yemenimde Hare Var & Dünden Bugüne Başörtüsü
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.