Eypio (Abdurrahim Akça) kimdir?, nereli, kaç yaşında?

02.02.2022
210
Eypio (Abdurrahim Akça) kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Eypio (Abdurrahim Akça) kimdir?, biyografi sitemizde Eypio (Abdurrahim Akça) kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Eypio (Abdurrahim Akça) kimdir? kaç yaşında?, Eypio (Abdurrahim Akça) kimdir? memleketi neresi, Eypio (Abdurrahim Akça) kimdir? evi nerede, Eypio (Abdurrahim Akça) kimdir? nereli, Eypio (Abdurrahim Akça) kimdir? instagram, Eypio (Abdurrahim Akça) kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Eypio (Abdurrahim Akça) kimdir? Biyografi

Eypio (Abdurrahim Akça) nereli? Kaç yaşında?

Eypio günah benim şarkısı ile ünlendi. Peki, Eypio kimdir? Eypio şarkıları Çukur dizisinde bi hayli popüler. Eypio Burak King şarkıları listelerde ilk sırada. Eypio instagram hesabı üzerinden takip edilen ünlüler listesinde. Eypio Çukur dizisi müzikleri ile de çok konuşulmakta. Eypio eşi kim? Eypio ne demek? İşte cevabı.

Rap sanatçısı Abdurrahim Akça sahne adıyla Eypio 2 Şubat 1983 senesinde Konya’da dünyaya gözlerini açtı. Bugün evli olan Eypio 35 yaşında ve bir kız çocuk babasıdır. Son haftaların popüler dizisi Çukur dizisinde ” Gömün Beni Çukura” ile damga vurmuştur.

Eypio ismi ile adını duyuran rap sanatçısı Abdurrahim Akça 2015 senesinde Burak King ile birlikte seslendirdiği “Günah Benim” isimli şarkısı ile hedef kitleye sesini açıklamadu ve müzik piyasasında yer almaya başladı. Kendisi önceden Hollanda’da da müzik çalışmalarına sahip olmuştur.

Eypio müzik çalışmalarının temeli geçmişe dayanmaktadır.

  • 2005 senesinde A.P.O (E.P), 2006’da Rap Farbiek,
  • 2007’de Hırsız Var, 2008’de Apollo,
  • 2011’de AbduRhyme,
  • 2012’de 16:34
  • 2014 senesinde Beton Duvar isimli albümleri müzik severler ile paylaşmıştır.

Eypio aslen Afgan Türkmenidir. Akça ailesi 1980’lerde Sovyet Rusya savaşından kaçıp, Afganistan’dan Türkiye’ye göç etmiştirler.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.