Eylem Yıldız kimdir, Eylem Yıldız kaç yaşında? Nereli

24.09.2021
442
Eylem Yıldız kimdir, Eylem Yıldız kaç yaşında? Nereli

Eylem Yıldız (Sihirli Annem Dizisi Firuze) Kimdir?, Eylem Yıldız kaç yaşında, Eylem Yıldız memleketi neresi. Biyografi bölümümüzde Eylem Yıldız (Sihirli Annem Dizisi Firuze) Kimdir? biyografisi ile karşınızdayız. Mesleği Oyuncu olan Eylem Yıldız 26.03.1978 tarihinde doğmuştur. Eylem Yıldız biyografisi yazımızda…

Başlıklar

Eylem Yıldız kimdir

Eylem Yıldız (Sihirli Annem Dizisi Firuze)

Eylem Yıldız 1978 senesinde İstanbul’da dünyaya gelmiş ekranlarda ve tiyatroculuk mesleğinde başarılarını göstermiş bi hayli beğeni alan bir oyuncu olarak bilinmektedir. 1995 senesinde Pertevniyal Lisesinden mezun olmuştur. Sondasında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünde eğitimini sürdürmiştir. Buradan mezun olan oyuncu daha mezun olmadan Ankara Devlet Tiyatrosunda Vişne Bahçesi adlı oyunda profesyonel bir oyunculuk sergilemiştir. 2003 senesinde Devlet tiyatrolarında kadrolu olarak oyunlarını sergilemek üzere vazifeye başlamıştır. 2002-2003 senelerı içinde televizyon ekranlarında çok bi hayli beğeni alan bir dizi olan Çağan ırmak yönetmenliğindeki ve Özcan Deniz Nurgül Yeşilçay gibi oyuncuların olduğu Asmalı Konak dizisinde Zeynep Karadağ rolünü canlandırmıştır. 2005 senesinde yönetmeninin Atıf Yılmaz olduğu Eğreti Gelin filminde Neşe rolünü canlandırmış ve bu rolle 12. Altın koza film festivalinde gelecek vadeden oyuncu ödülünün sahibi olmuştur. 2006 senesinde Ebru Gündeş’inde içinde olduğu bir proje olan İmkansız Aşk adlı dizide Elvan kişiliğini canlandırmıştır. Urfalıyım Ezelden, Kösem Sultan Gibi dizilerde de rol alan tecrübeli oyuncu ekranlarda sevilerek izlenmektedir. TV8 ekranlarında bulunacak Sihirli Annem dizisinde de Firuze kişiliğine yeniden can vermesi planlanmaktadır.

Eylem Yıldız Ne Zaman Doğdu?

Oyunculuğu ile göz dolduran Eylem Yıldız’ın  26 Mart 1978 senesinde dünyaya merhaba dediği bilinmektedir.

Eylem Yıldız Boyu Kaç?

Başarılı oyuncunun boyu 157 cm’dir.

Eylem Yıldız Kaç Yaşında?

Oyuncu, 2021 senesinde 43 yaşında olacaktır.

Eylem Yıldız Burcu Ne?

Eylem Yıldız balık burcu kadınının detaylarını göstermektedir.

Eylem Yıldız Nereden Mezun?

Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur.

Eylem Yıldız Nerede Doğdu?

Eylem Yıldız 1978 senesinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir.

Eylem Yıldız Oynadığı Diziler?

Exxen platformunda Sihirli Annem dizisinde rol lamaya hazırlanan Yıldız, önceden de ‘Kızlar Yurdu, Nasıl Evde Kaldım ve İmkansız Aşk’ gibi projelerde karşımıza gelmişti.

Eylem Yıldız Aldığı Ödüller Nelerdir?

Eylem yıldız 4. Lions Tiyatro Ödüllerinde 2008 senesinde En kaliteli Kadın oyuncu Ödülünü almıştır. 12. Altın Koza Film Şenliğinde ise Umut Veren Oyuncu Ödülünü Oynadığı Eğreti Gelin Filmindeki karakteri ile almıştır.

Eylem Yıldız Instagram Hesabı?

Eylem Yıldız’ın instagram hesabı @eylem_yildiz’dır.

Adı Soyadı:
Eylem Yıldız
Meslek:
Oyuncu
Doğum Tarihi:
26.03.1978
Boyu:
157 cm
Kilosu:
48 kg
Göz Rengi:
Kahverengi
Sevgilisi:
Bilinmiyor
Burcu:
Balık
Eğitimi:
Hacettepe Üniversitesi
Doğum Yeri:
İstanbul
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.