Eylem Eğin Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

29.10.2021
275
Eylem Eğin Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Eylem Eğin Kimdir? Biyografisi, bölümünde Eylem Eğin Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Eylem Eğin Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Eylem Eğin Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Eylem Eğin

Eylem Eğin, 1980 senesinde Almanya’nın Mülheim kentinde dünyaya geldi. 3 kardeşin en küçüğü olan Eylem; tüm eğitimini Almanya’da bitirdi ve yaşadığı şehirde ‘Almancayı En İyi Konuşan Türk Çocuk’ unvanını kazandı. Katıldığı çeşitli aktiviteler ile ödüllerini pekiştirdi.

Aynı senelerda ‘Almanca En İyi Şiir Okuma Ödülü’nü alarak, birden çok kurum ve Almanya’nın ileri gelen şairleri aracılığıyla desteklendi.

Çocuk yaşta müziğe, tiyatroya ve dansa olan kabiliyeti keşfedildi. Henüz 10 yaşındayken okulunun tiyatro kulübüne katıldı. 6 yıl boyunca hem okulunun oyunlarında ve hem de profesyonel tiyatro grupları ile birlikte bir çok oyunda yer aldı.

Tiyatro ile birlikte adım attığı sahne sanatlarında dans tutkusunu eğitimleri ile profesyonelleştirdi. En sevdiği danslar vals, tango ve cha cha’dır.

Müziğe olan ilgisi, evinde dinlenen türkülerle tanışmasıyla başladı ve ilgisini kabiliyetiyle zenginleştirdi. Her yaz tatilinde ailesi ile birlikte geldiği Türkiye’de bağlama ve solfej dersleri almaya başladı. İlk eğitimini büyük virtüöz Erdal Erzincan’dan alan Eylem, eğitim hayatına Almanya’da sürdü. Müzik eğitim hayatına devam ederken, başta Almanya, Fransa ve İsviçre olmak üzere Avrupa’da çeşitli mekânlarda sahne alarak konserler verdi ve festivallere katıldı.

Eylem, prodüktörlüğünü Volkan Dündar’ın üstüne aldığı, yönetmenliğini Erdinç Buruç’un yaptığı ve aranjelerde Nehir Sudolmuş imzası taşıyan SEN/SİZ adlı albümle bir düşünü gerçekleştirmiş ve profesyonel müziğe adım atmıştır.

13 eserden bir araya gelen albümde birbirinden kıymetli beste sahipleriyle ve müzisyenlerle çalışılmış ve ortaya EYLEMCE dediğimiz bir tarz ortaya çıkmıştır. Albümde büyük ozan Mahsuni Şerif’ten de bir eser okunmuştur. SEN/SİZ; Türk Halk Müziği ezgilerinin farklı tınılarla buluştuğu Türkiye’nin etnik pop tarzındaki ilk albümlerindendir.

Eylem; profesyonel geçmişinde kendi şirketini yönetmiş bir işkadını, bir anne, sanatın tüm renklerine tutkun, hem bambaşka hem de içimizden birisi olan, üreten, doğal, pozitif ve yüreği insan sevgisiyle dolu bir sanatçıdır.

İlk albüm heyecanını taşıdığı SEN/SİZ, tüm müzik marketlerde dinleyicileriyle buluşuyor.

Web Sitesi: eylemegin.com
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.