Eva Dedova kimdir?, nereli, kaç yaşında?

03.02.2022
550
Eva Dedova kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Eva Dedova kimdir?, biyografi sitemizde Eva Dedova kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Eva Dedova kimdir? kaç yaşında?, Eva Dedova kimdir? memleketi neresi, Eva Dedova kimdir? evi nerede, Eva Dedova kimdir? nereli, Eva Dedova kimdir? instagram, Eva Dedova kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Başlıklar

Eva Dedova kimdir? Biyografi

Eva Dedova kimdir? Mehmetçik Kut’ül Amare Victoria kimdir?  İngiliz İstihbaratı’nın İstanbul’daki casuslarından birini canlandıran Eva Dedova kimdir? Eva Dedova Kavak Yelleri dizisi ve Çok Güzel Hareketler Bunlar programı ile yaşamımıza girdi. Peki, Eva Dedova gerçekte kimdir? İşte Eva Dedova yaşamı ve biyografisi.

Eva Dedova Kavak Yelleri dizisi ile ilgi odağı olunca projelerinin ardı sonu kesilmedi. Eva Dedova kimdir? Sorusunu soranlar hatırlayacaklardır. Eva Dedova Aras Bulut İynemli ile Mahmut ile Meryem sinema filminde rol almıştı.

Eva Dedova yer aldığı diziler içinde önemli roller üstlenmiştir. Eva Dedova Kurt Seyit ve Şura ile de iyi bir çıkış yakalamıştır. Eva Dedova kim? Eva Dedova kaç yaşında? Eva Dedova Türk mü? Eva Dedova nereli? Biyografi bölümümüzde kim kimdir bölümünde Eva Dedova ve renkli yaşamını konu ediniyoruz. İşte tüm yönleri ile araştırılan güzel oyuncu Eva Dedova yaşamı ve tüm detayları.

Eva Dedova Biyografi

Eva Dedova 1992 senesinde Kazakistan’ın Alma-ata şehrinde dünyaya geldi. 6 yaşındayken Türkiye’ye geldi. Eğitimine, İstanbul’da başladı. Kadir Has Üniversitesi Tiyatro Bölümü bitirdi. Boyu: 174 cm. Daha çok yağlıboya resim, fotoğraf, spor ve seyahat etmeyi seviyor. Eva Dedova doğum günü 22 Şubat 1992. Babası Rus asıllıdır. 1998 senesinde anne ve babası boşanır annesi ve kardeşi ile Türkiye’ye döner. Oyunculuğa olan merakı onu Çok Güzel Hareketler Bunlar isimli show programına yönlendirdi. 2011 senesinde Kavak Yelleri dizisi, 2012 senesinde Yalan Dünya, sonrasında 2013 senesinde Mahmut ile Meryem adlı sinema filminde Aras Bulut İynemli ile kamera karşısına geçti.  Eva Dedova 2014 senesinde Kurt Seyit ve Şura dizisinde Tatya rolünü üstlendi. Daha sonra Babam ve Ailesi dizisinde rol aldı. Bugünlerde ise Mehmetçik Kut’ül Amare Victoria rolü ile seyircinin karşısında yer alıyor. Dizide bir çok erkekten istediğini alan bir rolü üstlenen Eva Dedova seksiliğini ve dişiliğininin yanında kurnazlığını da kullanmaktadır.

Eva Dedova İletişim

Eva Dedova instagram: https://www.instagram.com/evadedova

Eva Dedova facebook: https://www.facebook.com/Eva-Dedova

Eva Dedova twitter: https://twitter.com/evadedova

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.