Esra Kızıldoğan kimdir ve nerelidir? (Sefirin Kızı Dizisindeki Müge)

26.10.2021
145
Esra Kızıldoğan kimdir ve nerelidir? (Sefirin Kızı Dizisindeki Müge)

Esra Kızıldoğan kimdir ve nerelidir? (Sefirin Kızı Dizisindeki Müge), biyografi sitemizde, Esra Kızıldoğan kimdir ve nerelidir? (Sefirin Kızı Dizisindeki Müge) başlığı altında makale bir araya getirdik. Esra Kızıldoğan kimdir ve nerelidir? (Sefirin Kızı Dizisindeki Müge) biyografisi yazımızda…

Esra Kızıldoğan kimdir ve nerelidir? (Sefirin Kızı Dizisindeki Müge)

Herkese Merhabalarlar, bu yazımızda Esra Kızıldoğan kimdir ve nerelidir? Ayrıca boyu, kilosu ve burcu gibi ayrıntılara değineceğiz.

Esra Kızıldoğan, (Sefirin Kızı Müge) 2 aralık 1979’da İstanbul’da hayata gözlerini açtı. Yay burcudur. 1.70 boyunda ve 58 kilodur.

Eğitimini İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nde tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi İleri Oyunculuk Bölümü’nde yüksek lisans yaptı.

Bugüne kadar birden çok tiyatroda oyunculuk yaptı.
Çiçek Taksi’de konuk oyuncu olarak ilk dizi oyunculuğu deneyimini yaşadı sonrasında 2005’te Beyaz Gelincik dizisinde yer aldı. Bugüne kadar Masum, Ah Neriman, Yalan Dünya, Sultan, Leyla ile Mecnun, Bu Kalp Seni Unutur Mu?, Zoraki Başkan, Bir Varmış Bir Yokmuş, ve Bir Deli Sevda gibi bir çok dizide oyuncu olarak yer aldı. Bilhassa Leyla ile Mecnun dizisindeki uzaylı zekiye rolü ile televizyon seyircisinin yakında zamandan tanıdığı bir isim halini aldı.

Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü, Bahtı Kara, Neden Tarkovski Olamıyorum, Geçen Bir Gün, Bozkır, Ben Katil, Kronoloji gibi bir çok filmde de oyunculuk yaptı.

Günümüzde ise Star TV ekranlarında yayına giren Sefirin Kızı dizisinde Müge kişiliğine hayat vermektedir.

Son zamanlarda seslendirme projelerinde de bulunan Esra Kızıldoğan, sakin tavrı ve tecrübeli oyunculuğu ile oyunculuk camiasında bi hayli beğeni alan bir isim olarak bilinmektedir. Ayrıca oyunculuk eğitimi de vermektedir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.