Esra Erdoğan Albayrak kimdir, Esra Erdoğan Albayrak kaç yaşında? Nereli

24.09.2021
867
Esra Erdoğan Albayrak kimdir, Esra Erdoğan Albayrak kaç yaşında? Nereli

Esra Erdoğan Albayrak (Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı) Kimdir?, Esra Erdoğan Albayrak kaç yaşında, Esra Erdoğan Albayrak memleketi neresi. Biyografi bölümümüzde Esra Erdoğan Albayrak (Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı) Kimdir? biyografisi ile karşınızdayız. Mesleği Siyaset Bilimci olan Esra Erdoğan Albayrak 1983 tarihinde doğmuştur. Esra Erdoğan Albayrak biyografisi yazımızda…

Başlıklar

Esra Erdoğan Albayrak kimdir

Esra Erdoğan Albayrak (Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı)

Esra Erdoğan Albayrak, 1983 İstanbul doğumludur. Peki Esra Erdoğan Albayrak kimdir? Nerelidir? Eğitim Hayatı Nasıldır? Boyu ve kilosu kaçtır? Haydi biraz daha yakında zamandan tanıyalım…

Esra Erdoğan Albayrak Kimdir?

Yönetici, eğitimci, STK yöneticisi ve Yeşilay Yönetim Kurulu Üyesi  gibi sıfatlara sahip olan Esra Erdoğan Albayrak, 12. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızıdır. 66. Türkiye Hükümeti Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın eşidir. Annesi Emine Erdoğan, babası ise Recep Tayyip Erdoğan’dır. Ahmet Burak Erdoğan, Necmettin Bilal Erdoğan ve Sümeyye Erdoğan olmak üzere 3 kardeşi mevcuttur. 

Esra Erdoğan Albayrak’ın Doğum Tarihi Kaçtır?

Esra Erdoğan Albayrak 1983 doğumludur. 

Esra Erdoğan Albayrak Kaç Yaşındadır?

Esra Erdoğan Albayrak, 37 yaşındadır.

Esra Erdoğan Albayrak Nerelidir?

İstanbul’da doğmuştur fakat aslen Rizelidir. 

Esra Erdoğan Albayrak’ın Boyu Kaçtır?

Esra Erdoğan Albayrak, 165 cm boyundadır.

Esra Erdoğan Albayrak’ın Kilosu Kaçtır?

Esra Erdoğan Albayrak 57 kilogramdır.

Esra Erdoğan Albayrak’ın Eğitim Hayatı

Lise eğitimini Kadıköy İmam Hatip Lisesi’nde tamamlamıştır. Daha sonradan lisans eğitimi için Sosyoloji ve Tarih alanında eğitim görmek için ABD’de Indiana Üniversitesi’ne gitmiştir. Buradaki eğitimini 2003 senesinde tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimini ABD’de California Berkeley Üniversitesi’nde tamamlamıştır. 2014 senesinde aynı üniversitede Sosyoloji alanında doktorasını yapmıştır. Doktorasını da bitirdiktan sonra ülkesi olan Türkiye’ye dönmüştür. Beraber eğitim aldığı bir arkadaşı Esra Erdoğan Albayrak için; “kuvvetli bir kişilik sahibi, hayat, inanç, politika ve aile ile ilgili katı inançlara sahip” olarak tanımlamıştır.

Esra Erdoğan Albayrak’ın Özel Yaşamı

Esra Erdoğan Albayrak, 2004 senesinde yazar Sadık Albayrak’ın oğlu olan Berat Albayrak ile İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre Merkezi’nde dünya evine girmiştir. Bu nikâh merasiminde, 4’ü yabancı önder olmak üzere 6 kişi nikâh şahitliği yapmıştır. Esra Erdoğan Albayrak’ın bu evlilikten dünyaya gelmiş olan Ahmet Akif ve Mahinur adında iki çocuğu mevcuttur.

Esra Erdoğan Albayrak’ın Sosyal Faaliyetleri

Babası Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde kurulan TÜRGEV’in ve Yeşilay’ın yönetim kurulu üyesidir. Ümraniye Belediyesinin engellilere yönelik olarak başlatmış olduğu “Biz Gönüllüyüz, Biz Öğretiriz” kampanyasına gönüllü öğretmen olarak katılmış ve bir engelli kıza Türk alfabesini öğretmiştir. Esra Erdoğan Albayrak’ın halen sivil toplum kuruluşlarıyla olan ilişkili çalışmaları sürdürmektedir.

Adı Soyadı:
Esra Erdoğan Albayrak
Meslek:
Siyaset Bilimci
Doğum Tarihi:
1983
Boyu:
165 cm
Kilosu:
57 kg
Göz Rengi:
Koyu Kahverengi
Eşi:
Berat Albayrak
Burcu:
Bilinmiyor
Eğitimi:
Amerika İndiana Üniversitesi
Doğum Yeri:
İstanbul
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.