Esra Elönü kimdir?, nereli, kaç yaşında?

18.01.2022
249
Esra Elönü kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Esra Elönü kimdir?, biyografi sitemizde Esra Elönü kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Esra Elönü kimdir? kaç yaşında?, Esra Elönü kimdir? memleketi neresi, Esra Elönü kimdir? evi nerede, Esra Elönü kimdir? nereli, Esra Elönü kimdir? instagram, Esra Elönü kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Esra Elönü kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Esra Elönü
Doğum tarihi: 1982 (37 yaşında)
Doğum yeri: İstanbul
Boyu: 1.65 cm 
Kilo: 63 kg
Burcu: Bilinmiyor
Eğitim durumu: Lise
Medeni hali: Evli (Süleyman Civliz ile)
Meslek: Yazar, TV Sunucusu
Twitter hesabı için tıklayın.

Esra Elönü Kimdir? Nereli? Kaç yaşında?

Esra Elönü hamile mi, çocuğu var mı, hangi kanalda ve nerede yazıyor? Hayatı, biyografisi ve kaleme aldığı kitaplar ile ilgili bilgiler kim kimdir bölümümüzde sizlerle olacak.

Esra Elönü yaşamı ve biyografisi

1982 senesinde İstanbul Beşiktaş’ta dünyaya gözlerini açan Esra Elönü’nün annesi ev hanımı babası ise merhum İmam Şaban Elönü’dür. Esra Elönü’nün babası Şaban Elönü, Mart 2020’de umreden döndükten sonra yaşamını yitirdi. Esra Elönü’nün ölüm nedeninin koronavirüs kaynaklı olup olmadığı araştırılıyor.

Esra Elönü Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesi mezuniyetinin sonrasında yüksek puanla Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni kazanmış fakat gitmemiştir. 6 kız kardeş’in 4.sü olan Elönü’nün bir kardeşi kendisinden 5 dakika önce doğmuştur. Esra Elönü Haber7 web sitesinde yazmakta, bunun yanı sıra Ülke Tv’de Arafta Sorular isimli programı sağlamaktadır. 2005 senesinde  Beyaz dua evi çocukları, 2007 senesinde Çekirdek Lokantası, 2009 senesinde ise Hayy Aksi isimli kitaplara imzasını atmıştır. 2012 senesinde Karabük Üniversitesi Öğretim Görevlisi olarak çalışmalarını ilerleten Süleyman Civliz ile evlendi, bu evliliğinden bir oğlu mevcuttur.

Esra Elönü kitapları

Esra Elönü kalema aldığı kitapların güncel listesi aşağıda
sıralanmıştır.

  • 2019 Hay Aksi
  • 2007 Çekirdek lokantası
  • 2005 Beyaz dua evi çocukları

Esra Elönü hangi kanallarda çalıştı?

Esra Elönü hangi kanallarda çalıştı ve hangi medya
mecralarında yazılarını yazdı, aşağıda güncel olarak sıralanmıştır.

  • Haber7 Web – Yazar
  • Ülke TV – Arafta Sorular
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.