Esma Soysal kimdir, nereli, kaç yaşında?

13.01.2022
845
Esma Soysal kimdir, nereli, kaç yaşında?

Esma Soysal Kimdir, biyografi sitemizde Esma Soysal ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Esma Soysal kaç yaşında?, Esma Soysal memleketi neresi, Esma Soysal evi nerede, Esma Soysal nereli, Esma Soysal instagram, Esma Soysal ile alakalı her detay yazımızda..

Başlıklar

Esma Soysal Biyografi

Esma Soysal kimdir, kaç yaşında, nereli, yer aldığı diziler, hangi dizilerde oynadı? Esma Soysal sevgilisi kimdir? Esma Soysal yaşamı, vikipedi ve biyografi detayları.

Esma Soysal 18 Aralık 1996 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Esasen Tokatlıdır.  Eğitim yaşamına İstanbul’da başladı. Lise eğitiminin sonrasında Osman Yağmurdereli Sanat Akademi’sinden temel oyunculuk dersleri aldı. Ayrıca Ayça Kuru Akademi’den özel dersler aldı. Bunun bunun yanında Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde ise kamer önü oyunculuk eğitimi aldı.

Esma Soysal kimdir, kaç yaşında, nereli, boyu, kilosu, dizileri, sevgilisi

Esma Soysal ilk ekran deneyimini 2007 senesinde Kurtlar Vadisi dizisinde rol alarak gerçekleştirdi. Ardından 2016 senesinde No: 309 ve Adını Sen Koy dizi filmlerinde rol aldı.

2017 senesinde beyazperde de ilk deneyimini Seni Gidi Seni sinema filmi ile gerçekleştirdi. 2018 senesinde Borç Harç sinema filminde Ceren rolüne hayat verdi. Aynı yıl Savaşçı dizisinde Başak Astsubay rolüne hayat verdi. 2019 senesinde 2 sinema filminde birden oynadı. Üç Harfliler: Beddua sinema filminde Burcu rolüne hayat verdi. Ardından Yalan Dolan sinema filminde Pavyondaki Kadın kişiliğin hayat verdi.

Dizi, sinema ve bunun yanı sıra reklam oyuncusu Esma Soysal Savaşçı dizisinde Başak Astsubay rolü ile seyirciyi büyülemeyi başarmıştır. Ayrıca bir dönem Ferdi Tayfur’un kızı Tuğçe Tayfur’un Sevmesin Beni şarkısının video müzik klibinde rol alan Esma Soysal 2017 senesinde düzenlene Sinema Güzeli yarışması finalisti olması ile yaşamı tamamen değişti.

Esma Soysal boyu 1.78 cm kilosu 54 kg ve burcu Yay.   Esma Soysal bir dönem Oğuzhan Uğur ile sevgili oldukları yönünde haberlerle gündeme geldi.

Esma Soysal dizileri ve filmleri

  • 2021 Savaşçı (Başak Astsubay)
  • 2019 Yalan Dolan (Pavyondaki Kadın)
  • 2019 Üç Harfliler: Beddua (Burcu)
  • 2018 Borç Harç (Ceren)
  • 2017 Seni Gidi Seni
  • 2016 No: 309
  • 2016 Adını Sen Koy
  • 2007 Kurtlar Vadisi Pusu
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.