Esen Püsküllü Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

26.10.2021
284
Esen Püsküllü Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Esen Püsküllü Kimdir? Biyografisi, bölümünde Esen Püsküllü Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Esen Püsküllü Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Esen Püsküllü Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Esen Püsküllü

Esen Püsküllü, 16 Temmuz 1946 senesinde İstanbul’un Beşiktaş beldesinde dünyaya geldi. Genç yaşta Ses dergisinin sinema yıldızı müsabakasında ikinciliği kazandı ve sinema oyunculuğuna başladı. 1960’lı ve 1970’li senelerda dönemin en ünlü popüler oyuncularından biriydi. Erol Büyükburç (Öp Beni, Berduş), Zeki Müren (Rüya Gibi) ve Sadri Alışık (Ah Müjgan Ah) ile çevirdiği filmler en fazla hatırda kalanlar oldu. Sarı saçları ve yeşil-mavi gözleriyle döneminin en güzel yüzlü kadın oyuncularından biri olarak kabul edilmektedir.

1975 senesinde ”Bak Yeşil Yeşil ve Küçük Bey” adlı filmlerin senaryolarını da yazan Esen Püsküllü, 1980’li senelerda sinema oyunculuğunu bırakmıştır.

Esen Püsküllü, film yönetmeni Yücel Uçanoğlu ile evlidir. Bu evliliğinden; bir oğlu, bir kızı ve iki torunu bulunmaktadır. İstanbul Beşiktaş’ta emeklilik günlerini sürdürmektedir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.