Esat Özata kimdir, Esat Özata kaç yaşında?

07.11.2021
221
Esat Özata kimdir, Esat Özata kaç yaşında?

Esat Özata kimdir, biyografi bölümünde Esat Özata biyografi sayfası ile karşınızdayız. Esat Özata kaç yaşında?, Esat Özata memleketi neresi, Esat Özata facebook, Esat Özata nereli, Esat Özata instagram, Esat Özata ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Esat Özata kimdir? başlığımızın detayları..

Esat Özata Kimdir – Esat Özata Biyografi

 Star Tv’de yayına girecek Kocam Yaparsa programının sunucusu  şefi ünlü master şef Esat Özata olacak. Eşlerin birlikte yarıştığı Kocam Yaparsa programında şef Esat Özata hanımlara eşleri duymadan hangi yemekleri yapıldığını ve nasıl yapacaklarını anlatacak.

Esat Özata Eks Mutfak Akademisinin sahibidir. 1980 Kırklareli doğumlu, ilk ve orta okulu İstanbul’ da bitirdi. 15 yaşında aşçı olmaya karar verdi. Tekirdağ Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Mutfak bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini sırasıyla; Ege Üniversitesi yiyecek- içecek işletmeciliği, Yıldız Teknik Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdi. Lise senelerında katılmış olduğu yöresel yarışmalardan ödüller aldı. 2003 senesinde Türk Aşçılar Milli Takımına girmeye hak kazandı.

Katıldığı yurtiçi ve yurtdışı ülkeler arası yemek yarışmalarında; 8 altın, 4 gümüş, 3 bronz ve 3 merit olmak üzere toplamda 18 madalya sahibi oldu.

Esat Özata, Dünyaca ünlü Hilton, Crowne Plaza, Barcelo gibi zincir otellerde çeşitli pozisyonlarda çalıştı. Yemek yapmanın bunun yanında yemek yapma sanatını bir başkasına öğretme keyfini Mutfak Sanatları Akademisi’nde tattı.

Esat Özata, Kapadokya Meslek Yüksekokulu Aşçılık program başkanı, Beykent Üniversitesi Hazır Yemek ve Aşçılık programı başkanlık görevlerini sürdürmektedir. Bir çok ulusal tv kanalında yemek programları ve reklam kuşaklarında yer aldı. Esat Özata ile Pınar’ ın Yemek Günlüğü adında Yemek Kitabı bulunmaktadır.

 

 

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.