Esat Altıngün kimdir, Esat Altıngün kaç yaşında?

06.11.2021
168
Esat Altıngün kimdir, Esat Altıngün kaç yaşında?

Esat Altıngün kimdir, biyografi bölümünde Esat Altıngün biyografi sayfası ile karşınızdayız. Esat Altıngün kaç yaşında?, Esat Altıngün memleketi neresi, Esat Altıngün facebook, Esat Altıngün nereli, Esat Altıngün instagram, Esat Altıngün ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Esat Altıngün kimdir? başlığımızın detayları..

Esat Altıngün Kimdir – Esat Altıngün Biyografi

Bir dönem Kuşadası Belediye Başkanlığı yapan Mehmet Esat Altungün, 40 senedir bağlı olduğu CHP’den istifa edip tertip edilen merasimle önce AK Parti üyesi ardından belediye başkan adayı oldu.

1959 senesinde Kuşadası’nda doğmuş, Babası  sigortalı işçiydi, Sinema işletmeciydi,  Dedesi de Mutaf Esat, hem Çiftçi hem de Esnaftı, Esat Altıngün, Turizmci’dir. Kuşadası, Kaya Aldoğan Lisesi mezunu, o zamanda Buca Eğitim Enstitüsünü kazanmış olmasına, rağmen ülkenin içinde olduğu Siyasi konjonktür sebebiyle, ailesi  okumasına müsaade etmemiş.

1978-1979 senelerında Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kollarına üye olarak Cumhuriyet Halk Partisinde Siyasete başlamış.1978 senesinden beri 40 senedir CHP’nin üyesi olan, ilçe başkanlığı ve bir dönem meclis kullanıcı hesabı de yapan Mehmet  Esat Altungün, 2009-2014 senelerı içinde da 5 yıl süreyle Kuşadası Belediye Başkanlığı görevinde bulunmuştu. 

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.