Ertuğrul Özkök Kimdir? Biyografi Sayfası

29.10.2021
152
Ertuğrul Özkök Kimdir? Biyografi Sayfası

Ertuğrul Özkök Kimdir? Biyografi, bölümünde Ertuğrul Özkök Kimdir? Biyografi sayfası ile karşınızdayız. Ertuğrul Özkök Kimdir? Biyografi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Ertuğrul Özkök Kimdir? Biyografi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Ertuğrul Özkök

Ertuğrul Özkök, 4 Ağustos 1947 senesinde İzmir’de dünyaya geldi. hemen hemen 20 yıl boyunca Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği yapan Türk gazeteci ve akademisyendir. Halen Doğan Yayın Holding yönetim kurulu üyesi ve yürütme komitesi başkan yardımcısı olan Özkök, Hürriyet’teki Genel Yayın Yönetmenliğine son vermiştir.

İzmir Namık Kemal Lisesi ve Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi Basın ve Yayın Yüksekokulu’nda okuyan Ertuğrul Özkök, bir yıl TRT’de muhabir olarak çalıştı sonrasında Fransa’da İletişim Bilimleri’nde doktora yaptı.

Ertuğrul Özkök, Hacettepe Üniversitesi’nde 1986 yılına kadar öğretim üyesi görevini üstlendikten sonra, Hürriyet Gazetesi’nde çalışmaya başladı. Hürriyet Gazetesi genel yayın yönetmeni olarak 20 yıl görev yaptıktan sonra bu görevi 29 Aralık 2009 tarihinde bırakmıştır.

Emin Çölaşan, Ertuğrul Özkök ile ilgili son kitabı ”Kovulduk Ey Halkım Unutma Bizi” birlikte yaşadıkları bazı anıları anlatmıştır. Kendisi TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyesidir.

2013 senesinde ”kırk7” adlı kitabı destek yayınları aracılığıyla yayımlandı.

Ertuğrul Özkök Eserleri – Kitapları


1977 Sanat, İletişim ve İktidar
1985 İletişim Kuramları Açısından, Kitlelerin Çözülüşü
1987 Elveda Başkaldırı
1989 Stalin Baroku
1997 Artakalan Zamanda
2010 Tuhaf
2012 Yedi Büyük Günah
2013 kırk7
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.