Ertan Balaban kimdir, Ertan Balaban kaç yaşında?

07.11.2021
423
Ertan Balaban kimdir, Ertan Balaban kaç yaşında?

Ertan Balaban kimdir, biyografi bölümünde Ertan Balaban biyografi sayfası ile karşınızdayız. Ertan Balaban kaç yaşında?, Ertan Balaban memleketi neresi, Ertan Balaban facebook, Ertan Balaban nereli, Ertan Balaban instagram, Ertan Balaban ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Ertan Balaban kimdir? başlığımızın detayları..

Ertan Balaban Kimdir – Ertan Balaban Biyografi

1983 senesinde İstanbul’da doğan Ertan Balaban,üniversite eğitimini ABD’nin İndiana kentinde bulunan Ball State Üniversitesi’nde işletme bölümünde bitirdi. Ball State Üniversitesi’nde ‘Mixed Martial Arts’ bölümünü kuran Balaban, aynı yıl içinde bu alanda dersler vermeye başladı. Ball State Üniversitesi’nin işletme bölümünden (Miller College of Business) 2006’da mezun olduktan sonra, kampüs içinde bir spor salonu açarak girişimcilik yaşamına ilk adımı attı. Balaban, 2007 senesinde Türkiye’ye dönmesiyle birlikte bu disiplinleri sürdürmek istedi ve bu spor alanlarında bir öncü isimlerden biri halini aldı.

2001 senesinde takımını Balaban JiuJitsu takımı olarak adlandıran Balaban, Avrupa’nın önder MMA organizasyonu olan WFC ile bir anlaşma imzaladı ve rakibini 50 saniyede kilit pozisyonuna alıp ‘Mata Leon’ boğuşu ile teslim olmaya zorlayarak ilk maçını kazandı. Bu nedenle bir BJJ giyim markası olan Mata Leon Kimonos’u kurdu ve 28 ülkeye ihraç etti. 2013’te son dövüşünü dünyanın en büyük global organizasyonlarından birisi olan Glory World Series’de gerçekleştiren Balaban, 6-2-0’lık bir rekor ve maç sonunda eşine ettiği evlenme teklifi ile kariyerini sonlandırdı.Balaban, kişisel ihtiyaçları ile birlikte takımının gereksinimlerini da önemseyerek bir güç ve kondisyon merkezi açma düşüncesi edindi.

Crossfit Balaban kapısını ilk kez 2013 senesinde Ataşehir, İstanbul’da açtı ve 4. Levent’te bulunan ikinci ve Suadiye ardından Fenerbahçe’de bulunan üçüncü şube ile büyümeye sürdü. Aynı zamanda 2016’da Kuzey Kıbrıs’ta bir Franchise açtı. Crossfit Balaban, 2018 senesinde konsept değiştirerek marka adı ‘Balaban Solid Sports’ oldu ve bir çok değişik grup derslerini birleştirerek ders çeşitliliğini arttırdı.

2019 senesinde dövüş sporları için haber platform olan FightWorldTurkey ve bir çok dövüş markasının satışa sunulduğu bir online alışveriş mağazası olan FightShopTurkey’i kurdu. Atos Jiu-Jitsu’da siyah kuşak sahibi olan Ertan Balaban,  aktif olarak işletmeci kariyerine ve girişimciliğe devam etmekle birlikte, 2020 senesinde TRT Belgesel için çekilen ‘Bir Dövüşçünün Dünya Maceraları’ isimli belgeselde sunuculuk yapmaktadır.

 

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.