Erol Taş Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

02.02.2022
203
Erol Taş Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Erol Taş Kimdir?, biyografi sitemizde Erol Taş Kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Erol Taş Kimdir? kaç yaşında?, Erol Taş Kimdir? memleketi neresi, Erol Taş Kimdir? evi nerede, Erol Taş Kimdir? nereli, Erol Taş Kimdir? instagram, Erol Taş Kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Erol Taş Kimdir? Biyografi

Erol Taş Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında Öldü? Kardeşi Kim?

28 Şubat 1926 senesinde dünyaya gözlerini açan Türk sinemasının kötü adamı ve bunun yanı sıra usta oyuncu Erol Taş Erzurum Yakutiye de dünyaya gözlerini açtı. Aile kökeni olarak aslen Ağrı Patnoslu’dur. Erol Taş babasını 2 yaşındayken kaybeder ve annesi ile birlikte İstanbul’a yerleşirler. Annesinin adı Nazife Hanım ve babasının adı ise Hamza Bey’dir.

Yokluk ve yoksulluk içinde geçen bir yaşamın içinde okul eğitimini yarıda bırakmış, zamanla sporla ilgilenmiş fakat geçim derdi ağır bastığı için bir iplik fabrikasında işçi olarak çalışma yaşamına atılmaya başlar.

İstanbul Cankurtaran’da çalışan Erol Taş’ın şöhret kariyeri Türk Sinemasının izlerini taşır. Dönemin ünlü yönetmenlerinden Lütfi Akad film çekimlerinde sette bir takım sorunlar yaşar. Sorun çıkaran adamaları dostları ile döven Erol Taş, kavga sahnelerinde oynaması üzerine teklif alır. İşte ne olduysa o zaman başlar.  1957 senesinde “Acı Günler” isimli sinema filmi ile başlayan sinema kariyeri sayısız filme davetiye çıkartır.

Erol Taş artık Yeşilçam sinemasının aranan kötü, vicdansız adamı olur. Sayısız sinema filminde rol alır.

1965 senesinde eşi Hafize Taş vefat eder. Sonra 2. baharı Elmas Erşan ile evlenir.Bu evliliğinden Müjgan isminde bir kızı olur. İlk eşinden Metin ve Güler isimlerinde 2 çocuğu olur. mevcuttur.

Erol Taş kardeşi veya kardeşlerinin isimleri; Nevin Taş, Halil Taş’tır. 

Erol Taş ismi İstanbul Cankurtaran’da kendi ismi ile kahvehanesi işletilmeye halen sürdürmektedir.

Erol Taş 8 Kasım 1998 senesinde 72 yaşındayken şeker hastalığına bağlı olarak gelişen kalp krizi sonucu İstanbul’da yaşamını yitirir. Naaşı Zeytinburnu Kozlu Mezarlığı’na defnedilmiştir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.