Erol Bedir kimdir?, nereli, kaç yaşında?

16.01.2022
311
Erol Bedir kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Erol Bedir kimdir?, biyografi sitemizde Erol Bedir kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Erol Bedir kimdir? kaç yaşında?, Erol Bedir kimdir? memleketi neresi, Erol Bedir kimdir? evi nerede, Erol Bedir kimdir? nereli, Erol Bedir kimdir? instagram, Erol Bedir kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Erol Bedir kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Erol Bedir
Doğum tarihi: 16 Mart 1958
Doğum yeri: Erzurum
Boyu: 1.68 cm
Kilo: 78 kg
Burcu: Balık
Eğitim durumu: Üniversite
Medeni hali: Evli
Meslek: Doktor, İş Adamı
İnstagram hesabı için tıklayın.

Erol Bedir nereli? Kaç yaşında?

Erol Bedir kimdir, nereli kaç yaşında, boyu, kilosu, burcu? Erol Bedir kiminle evli, eşi, ailesi, çocuğu var mı? Erol Bedir Erol Bedir paralar nerde çıkışı? Kayseri Dünyam Hastanesi sahibi kim? Erol Bedir’in hastanesi? Kısa olarak yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Erol Bedir yaşamı ve biyografisi

Erol Bedir Türk doktor, kulüp başkanı ve Kayserispor ve Erciyesspor kulüplerinin yöneticisi, bunun bunun yanında sağlık alanında açtığı hastaneler ile tanınmaktadır.

Kayseri Dünyam Hastanesi sahibi kim

Erol Bedir 16 Mart 1958 senesinde Erzurum’da dünyaya gözlerini açtı. Eğitim yaşamına memleketi Erzurum’da başladı. Liseyi bitirdiktan sonra üniversite öğrenimine Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde bitirdi.

Erol Bedir 1985 senesinde mezun olduktan sonra doktor olarak kariyerinin ilk basamaklarını oluşturan Kayseri’ye tayin oldu. Dr. Erol Bedir, Kayseri’de Hacılar Sağlık Ocağı Tabibi olarak çalışmaya başladı. 6 ay sonra Kayseri İl Sağlık Müdür Yardımcılığı görevine getirilidi. 1987 senesinde kadar bu görevi sürdürdü. Ardından vatani görevi için Diyarbakır Havacı Tabip Asteğmen olarak görevini tamamaldı. Askerlik dönüşünde Kayseri’ye dönerek İl Sağlık Müdürlüğü görevine atandı. 1993 senesinde Melikgazi Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne atandı. Aynı zamanda Melikgazi Hastanesi’nin kuruculuğunu üstlendi ve bu hastanede 10 yıl Başhekimlik görevi yaptı.

Erol Bedir 1999 senesinde Kayserispor ve Erciyesspor kulüplerinde uzun yıllar yöneticilik ve başkanlık yaptı. Dr.Erol Bedir 2017 senesinde Kayserispor’un başkanı olarak görev yapmaya başladı. Kayserispor Kulübü Başkanı Erol Bedir, tek aday olarak girdiği müthiş genel kurulda yine başkanlığa seçilen isim oldu. Erol Bedir bunun yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti Çevre ve Şehircilik bakanı Mehmet Özhaseki’nin Kayseri Büyükşehir Belediyesi Başkanı olduğu senelerda İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı görevine getirilmiştir. Ardınan TÜRKAV Kayseri İl Başkanlığı ve Kayseri’de Türk Sağlık Sen şubesini kuran ve de başkanlık yapan isim oldu. Dr. Erol Bedir evli olup ve bu evliliğinden Gökberi Bedir, Aybüke Bedir ve Ilgım Bedir isminde 3 evladı dünyaya gözlerini açtı. Dr. Erol Bedir, şimdilerde doktor olarak mesleğini sürdürmektedir.

Erol Bedir 2007 senesinde Kayseri Kocasinan beldesinde himzete açılan Avrupa Hastanesi’nin kurucusudur. Kurucusu olduğu hastanede başhekim olarak görev alan Erol Bedir 2011 senesinde ise Özel Dünyam Hastanesi’ni kurman isim oldu. Onursal Başhekimlik görevini Özel Dünyam Hastanesi’nde ilerleten Erol Bedir sağlık alanında birden fazla yenliklere imza attı.

2017 senesinde Süper Lig’de çok zor günler geçiren Kayserispor futbol kulübüne 26 Ocak 2017 senesinde yapılan genel kurulda Dr. Erol Bedir başkanlığa seçilen isim oldu.  2017 senesinde başladığı görevini 2019 senesinin Haziran ayında yeniden başkan olarak vazifeye getirildi. 2019 yılı Ekim ayında Kayserispor futbol takımının sergilediği olumsuz tablo ve performansı sebebiyle görevinden istifa etti.

Erol Bedir görevleri

  • 2019 Kayserispor Başkanı
  • 2017 Kayserispor Başkanı
  • 2011 Özel Modern Dünyam Hastanesinin Kurucusu ve Onursal Başhekimlik
  • 2007 Avrupa Hastanesi Kurucusu ve Başhekimliği
  • 1999 Kayseri Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynaklar ve Eğitim Dairesi Başkanı ve Melikgazi Hastanesi Başhekimliği
  • 1993 Melikgazi Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü ve Görevi
  • 1988 Kayseri İl Sağlık Müdürü Görevi
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.