Ergün Şenlendirici kimdir, Ergün Şenlendirici kaç yaşında?

07.11.2021
472
Ergün Şenlendirici kimdir, Ergün Şenlendirici kaç yaşında?

Ergün Şenlendirici kimdir, biyografi bölümünde Ergün Şenlendirici biyografi sayfası ile karşınızdayız. Ergün Şenlendirici kaç yaşında?, Ergün Şenlendirici memleketi neresi, Ergün Şenlendirici facebook, Ergün Şenlendirici nereli, Ergün Şenlendirici instagram, Ergün Şenlendirici ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Ergün Şenlendirici kimdir? başlığımızın detayları..

Ergün Şenlendirici Kimdir – Ergün Şenlendirici Biyografi

1995  İstanbul,Taksim’de doğumlu Ergün Şenlendirici,başta babası Hüsnü Şenlendirici olmak üzere tüm ailesinin müzisyen olmasından dolayı dünyaya geldiğundan beri müzik ile iç içedir. 11 yaşında klarnet çalmaya başlamiş. İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’nda 2 yıl  Klarnet Bölümünde okuduktan sonra sonrasında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi’ne geçiş yapıp 1 yıl da orada klarnet eğitimi almış.

13 yaşından bu yana çeşitli müzisyen, ve sanatçıların albümlerinde eşlik etti. Mercan Dede ve Dolapdere Big Gang ile Meksika, Hindistan, Brezilya ve Avrupanın birden çok ülkesinde festivallere katıldı. 2016 senesinde askerliği  bitirerek, Türk ve Arap ülkelerinde yayına giren birden çok dizi ve film müziklerine klarneti ile eşlik etti.Hala profesyonel olarak sahnelerde ve stüdyolarda birden çok sanatçıya eşlik ediyor .

Ergün Şenlendirici  Peri Özdolgun ile dünya evine girdi.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.