Ergün Diler kimdir, nereli, kaç yaşında?

12.01.2022
169
Ergün Diler kimdir, nereli, kaç yaşında?

Ergün Diler Kimdir, biyografi sitemizde Ergün Diler ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Ergün Diler kaç yaşında?, Ergün Diler memleketi neresi, Ergün Diler evi nerede, Ergün Diler nereli, Ergün Diler instagram, Ergün Diler ile alakalı her detay yazımızda..

Ergün Diler Biyografi

Ergün Diler kimdir, kaç yaşında, nereli?

Ergün Diler gazeteci ve yazardır. 1 Ocak 1968 senesinde İzmir Buca’da dünyaya geldi. Günümüz itibari ile yaşı 53 yaşındadır. Kaleme aldığı köşe yazıları, kitapları ile tanınmaya başladı ve Türkiye’de tanınmaya başladı. Sabah, Takvim ve Sesli makale gibi mecralarda köşe yazıları ile halkın beğenisini kazandı.

Ergün Diler yaşamı ve biyografisi

Ergün Diler 1 Ocak 1968 senesinde İzmir Buca’da dünyaya gözlerini açtı. Eğitim yaşamına İzmir’de başladı. Umurbey Ortaokulunu ve sonrasında Buca Lisesi’ni bitirdiktan sonra üniversite eğitim hayatına İstanbul Marmara Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümünde bitirdi.

Ergün Diler gazetecilik kariyerine 1990 senesinde Sabah Gazetesi’nde adım attı. Ardından gazetecilik kariyerine sırasıyla Akşam Gazetesi’nde, Cine5 Televizyon kanalında, Star Gazetesi’nde sürdürdü. Bir dönem Yeni Şafak Gazetesi Genel Yayın Koordinatörlüğü görevini üstlendi. Bu zamandan sonra Takvim Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni oldu.

Ergün Diler gazetecilik kariyeri boyunca çeşitli kitaplar da kaleme aldı.

Ergün Diler boy, kilo ve hangi burç?

Ergün Diler boyu 1.74 cm kilosu 84 kg ve burcu Başak.

Ergün Diler evli mi, kiminle evli, çocukları var mı?

Ergün Diler özel yaşamında Zehra Diler ile evli olup, bu evliliklerinden Efe Ömer ve Kayra Nisa adlarında 2 çocukları dünyaya gelmiştir.

Ergün Diler kitapları

  • Yazboz
  • Kraliçe’nin Adamları & Türkiye’nin II. Kurtuluş Savaşı
  • Şato & Gizli Devletin Şifreleri

Ergün Diler yazıları, kimdir, nerede, neden, niye yazmıyor, hastalığı, aslen nerelidir, yaşamı, vikipedi kaynaklı biyografi detayları, hangi gazetede yazıyor, hangi partili gibi soruların yanıtlarını derledik.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.