Ercan Gezmiş kimdir?, nereli, kaç yaşında?

15.01.2022
432
Ercan Gezmiş kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Ercan Gezmiş kimdir?, biyografi sitemizde Ercan Gezmiş kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Ercan Gezmiş kimdir? kaç yaşında?, Ercan Gezmiş kimdir? memleketi neresi, Ercan Gezmiş kimdir? evi nerede, Ercan Gezmiş kimdir? nereli, Ercan Gezmiş kimdir? instagram, Ercan Gezmiş kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Ercan Gezmiş kimdir? Biyografi

Ercan Gezmiş nereli? Kaç yaşında?

Ercan Gezmiş kimdir, nereli, kaç yaşında? Hababam Sınıfı oyuncuları içinde bulunan Ercan Gezmiş Deniz Gezmiş akraba mı? Hababam Sınıfı Postal Rıza rolü ile ünlenen Ercan Gezmiş ile ilgili araştırılanler kısaca yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Ercan Gezmiş yaşamı ve biyografisi

Ercan Gezmiş Türk Yeşilçam Sinema oyuncusudur. 1975 senesinde Hababam Sınıfı adlı sinema filminde oynadığı Postal Rıza kişiliği ile tanınmaktadır.

hababam-sinifi-postal-riza

Ercan Gezmiş 4 Aralık 1957 senesinde Erzurum’da dünyaya gözlerini açtı. 1975 senesinde gazete ilanı ile artistlik başvurusu yaptı. Kameraların karşısına ilk kez 1975 senesinde “Hababam Sınıfı” sinema filminde oynadığı Postal Rıza kişiliği ile geçti Aynı yıl “Ah Nerede” sinema filminde rol aldı. 1976 “Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı” ve 1977 Hababam Sınıfı Uyanıyor film serisinde rol aldı. 1983 senesinde “Şekerpare” sinema filminde ve 1993 senesinde “Merhamet” filmlerinde rol aldı.

Yay burcu olan  Ercan Gezmiş 1.72 cm boyunda ve 93 kg’dır. Günümüzde yaşamını Yalova’nın Çınarcık’ta sürdürmektedir.

Ercan Gezmiş dizileri ve filmleri

Ercan Gezmiş oynadığı filmler, diziler aşağıda senelera göre bulunmaktadır.

  • 1993 Merhamet
  • 1983 Şekerpare
  • 1977 Hababam Sınıfı Uyanıyor
  • 1976 Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı
  • 1975 Ah Nerede
  • 1975 Hababam Sınıfı
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.