Erbatur Ergenekon kimdir?, nereli, kaç yaşında?

18.01.2022
1.007
Erbatur Ergenekon kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Erbatur Ergenekon kimdir?, biyografi sitemizde Erbatur Ergenekon kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Erbatur Ergenekon kimdir? kaç yaşında?, Erbatur Ergenekon kimdir? memleketi neresi, Erbatur Ergenekon kimdir? evi nerede, Erbatur Ergenekon kimdir? nereli, Erbatur Ergenekon kimdir? instagram, Erbatur Ergenekon kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Başlıklar

Erbatur Ergenekon kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Erbatur Ergenekon
Doğum tarihi: 24/06/1983 (36 yaşında)
Doğum yeri:  İstanbul
Boyu: 1.74 cm 
Kilo: 78 kg
Burcu: Yengeç
Eğitim durumu: Üniversite, Yüksek Lisans
Medeni hali: Bekar
Meslek: Gazeteci, Sunucu, Yazar
İnstagram hesabı için tıklayın.

Erbatur Ergenekon kimdir? Nereli? Kaç yaşında?

Gazeteci, sunucu ve bunun yanı sıra blog yazarı Erbatur Ergenekon kimdir? Sevgilisi kim, kiminle evli, hangi kanalda, hangi takımlı, nerede çalışıyor, boyu kaç, yaşamı ve biyografisine ilişkin bilgiler kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Erbatur Ergenekon yaşamı ve biyografisi

Başarılı sunucu Erbatur Ergenekon 24 Haziran 1983 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Esasen memleketi İzmir’dir. Eğitim yaşamına Metin Aşıkoğlu İlkokulu’nda başladı. Ardından Ortaöğrenimini MEVA Avni Akyol Koleji’nde ve Lise eğitimini de Bornova Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Liseden mezun olduktan sonra Yeditepe Üniversitesi Gazetecilik Bölümünü kazandı ve bu alandan mezun oldu. Medya ve televizyonculuk kariyerine stajyer olarak çeşitli kurumlarda görev alarak başladı. Kariyerinin ilk durağı TRT’de yayına giren “Stadyum” ve “Telelig” programları oldu. Bu süreci Milliyet ve Fanatik takip etti. Her iki kurumda da kısa süreli stajyer olarak çalıştı.

İlk profesyonel iş deneyimi 2007 senesinde Okay Karacan’ın kurduğu Habertürk Spor oldu. Burada Beşiktaş Muhabirliği ve Dış Haberler editörü olarak görev aldı. Başta “Formula 1, 24, Süper Basket, F1 Racing, Sporblog1, Milliyet Formula 1 Yazıları olmak üzere TRT Spor ekranlarında “İlk Baskı” programının sunuculuğu yaptı. Daha sonra NTV Spor ekranlarında “Kırmızı Çizgi” adlı programın moderatörü oldu. NTV spor kanalının kapatılması ile 2019 senesinde Erbatur Ergenekon, TRT Spor’a transfer oldu ve Ceyla Büyükuzun ile birlikte “Spor Merkezi” adlı programı sunmaya başladı. Günümüzde blog yazarı olarak “Erbos” adlı blog için spor yazıları kaleme alan başarılı sunucu EMBA-Bilgi ve İnnovasyon Yönetimi üzerine Yüksek Lisans yapmıştır. Yaşamını İstanbul’da ilerleten yakışıklı sunucu bekardır.

Erbatur Ergenekon hangi kanallarda çalıştı?

Erbatur Ergenekon çalıştığı gazete ve televizyonlar, sunduğu
programlar aşağıda güncel olarak sıralanmıştır.

  • 2019 TRT Spor – Spor Merkezi
  • 2018 Ntv Spor – Kırmızı Çizgi Program
  • 2015 TRT Spor – İlk Baskı Program
  • 2007 Habertürk Spor – Beşiktaş Muhabirliği
  • 2005 Milliyet (Stajyer)
  • 2004 Fanatik (Stajyer)
  • 2004 TRT Stadyum – Telelig (Stajyer)
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.