Engin Özkoç Kimdir? – Kaç yaşında? – Aslen nereli

15.09.2021
325
Engin Özkoç Kimdir? – Kaç yaşında? – Aslen nereli

Engin Özkoç Kimdir?, biyografi bölümümüzde Engin Özkoç Kimdir? başlığı ile karşınızdayız. Engin Özkoç Kimdir? hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Engin Özkoç Kimdir? – Kaç Yaşındadır? – Memleketi Neresi

(0) (0)
Ad Soyad Engin Özkoç
Meslek Siyasetçi
Yaşı 59 (1962-02-05)
Boyu
Burcu Kova
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Eşi Bilinmiyor
Sevgilisi
Doğum Yeri Sakarya

Engin Özkoç Kimdir? Biyografi

Engin Özkoç, 5 Şubat 1962 tarihinde Sakarya’nın Kayalar Memduhiye Köyü’nde dünyaya gelmiştir. İlköğretim eğitimini Memduhiye Köyü’nde okumuş ve ortaokul ile lise eğitimi için merkezdeki Adapazarı’na gitmiştir.  

Yüksek öğretim eğitimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde tamamlamış ve Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları’na katılarak siyasete atılmıştır.  

Sakarya’da Belediye Başkan Yardımcılığı’nın bunun yanında 4 dönem de ‘Belediye Meclis Üyeliği’ görevinde yer almıştır. Daha sonra Adapazarı Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeliği de yapan Özkoç, siyasi başarısı ile kısa bir sürede terfi almayı da başarmıştır.

Engin Özkoç, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanlığı ile Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Başkan Yardımcılığı’nı da üstlenmiş ve 2011 senesinde Genel Seçimlere katılarak CHP’den vekil olmayı da başarmıştır. Bu başarısı ile bunun bunun yanında 34 yılın sonrasında Sakarya’nın Meclis’e göndermiş olduğu ilk vekil olarak da kayıtlara geçmiştir.  

CHP TBMM Grup Yönetimi’nde de bulunan siyasetçi, 24. Dönemde TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyesi de olmuştur.  

Engin Özkoç, 24. ve 26. Dönem CHP Sakarya Milletvekili olmuş ve 26 Ekim 2017 senesinden bu yana da ‘CHP Grup Başkanvekilliği’ görevini üstlenmektedir. 

13 Aralık 2020 Pazar 16:58
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.