Engin Nurşani kimdir, nereli, kaç yaşında?

14.01.2022
171
Engin Nurşani kimdir, nereli, kaç yaşında?

Engin Nurşani Kimdir, biyografi sitemizde Engin Nurşani ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Engin Nurşani kaç yaşında?, Engin Nurşani memleketi neresi, Engin Nurşani evi nerede, Engin Nurşani nereli, Engin Nurşani instagram, Engin Nurşani ile alakalı her detay yazımızda..

Engin Nurşani Biyografi

Özgün Türk Halk Müziği sanatçısı Engin Nurşani 9 Ocak 1984 senesinde Almanya Krefeld kentinde 2 çocuklu bir ailede dünyaya gözlerini açtı. Memleketi aslen Gazianteplidir. Babası ozan Aşık Ali Nurşani Ayhan ve annesi Alman asıllı Angelika Ayhan’dır. Engin Nurşani’nin gerçek adı Engin Ayhan’dır. Çocuk yaşlarda babasının müzisyen olmasından ötürü müzikle iç içe büyüdü ve ilk derslerini de babasından aldı. Lakin babası oğlu Engin Nurşani’nin müzisyen olmasının karşısında durmasına rağmen önüne geçememiştir.

Engin Nurşani boy kilo yaş hayatı ve biyografi

Müzik kariyerine 2003 senesinde Adına Bir Çizik Çektim albümü ile İstanbul’da adım attı ve büyük bir çıkış yakaladı. 2008 senesinde geçirdiği trafik kazası sonrasında uzun zaman yoğun bakımda yattı.  2003 senesinden bu yana 2017 yılına kadar sekiz albüme imza attı. 2019 senesinde gırtlak kanseri oldu. Engin Nurşani özel yaşamında Dilek Nurşani ile evlendi. Bu evliliklerinden Ali isminde bir çocukları dünyaya gözlerini açtı.

Babası ozan Aşık Ali Nurşani oğlu Engin Nurşani için 2020 senesinde gırtlak kanseri hastalığı ilerleme kaydettiği için maddi ve manevi olarak sevenlerinden yardım istedi. Özgün Türk Halk Müziği sanatçısı Engin Nurşani 25 Aralık 2020 tarihinde yaşamını yitirdi. Engin Nurşani son hali, gençliği, eşi ve çocuğu tüm sevenlerini üzüntü ve kedere boğdu.

Engin Nurşani albümleri

  • Kolay mı Sandın? (2017)
  • Gözün Aydın (2012)
  • Üç Ozan Üç Oğul 2 (2011)
  • Üç Ozan Üç Oğul (2008)
  • Sen Nefsine Köle Oldun (2006)
  • Mutlu musun? (2004)
  • Ay Doğdu (2003)
  • Adına Bir Çizik Çektim (2003)
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.