Engin Noyan kimdir, Engin Noyan kaç yaşında?

07.11.2021
344
Engin Noyan kimdir, Engin Noyan kaç yaşında?

Engin Noyan kimdir, biyografi bölümünde Engin Noyan biyografi sayfası ile karşınızdayız. Engin Noyan kaç yaşında?, Engin Noyan memleketi neresi, Engin Noyan facebook, Engin Noyan nereli, Engin Noyan instagram, Engin Noyan ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Engin Noyan kimdir? başlığımızın detayları..

Engin Noyan Kimdir – Engin Noyan Biyografi

Engin Noyan, 1953 İstanbul doğumludur. Esasen Arnavut kökenli bir ailedendir. Selma Türkis Noyan ile Abbas Erdoğan Noyan’ın oğludur. İstanbul Alman Lisesi ve Viyana Üniversitesi Felsefe Fakültesi Tiyatro Bilimi Enstitüsünde eğitimini bitirdi. Türkiye’ye döndükten sonra bir müddet İstanbul Şehir Tiyatroları’nda yönetmen ve dramaturg olarak çalıştı.

Bir dönem Avrupa’nın çeşitli yörelerinde, örneğin Fransa’nın güneydoğu şehir ve kasabalarında eşi ile birlikte çok başarılı Yahudi tiplemeleri yapmaktaydı. Engin Noyan, ardından tasavvufa yöneldi.

Engin Noyan mesleki kariyerine ilk kez İstanbul Şehir Tiyatroları’nda yönetmen ve dramaturg olarak adım attı. Televizyon ekranlarına 2000 senesinde adım attı. Dönemin Samanyolu Televizyonunda, Kanal 7′ de, Hilal TV’de, TRT’de Kon TV’de birden fazla Ramazan, İftar ve Sahur programı sundu.

Hilal TV’de uzun süre Kapılar ve Köprüler isimli programı hazırlayıp sundu, bunun bunun yanında yine aynı kanalda Mustafa İslamoğlu ile birlikte Vahyin Penceresinden isimli programı yaptı. Aynı zamanda albümler, müzikler ve şiirler seslendirdi. Bunun bunun yanında 20’yi aşkın kitap kaleme aldı.

Bugünlerde yurtiçinde ve yurtdışında konferanslar veriyor, dini sohbetlere katılıyor.

Engin Noyan özel yaşamında 2 kez evlendi. İlk evliliğini 1986 senesinde Eser Noyan ile yaptı. Lakin 24 yıl süren bu evlilik 2000 senesinde son buldu. Engin Noyan ikinci evliliğini Sevda Köse ile yaptı. Sevda Köse önceden ilk evliliğini levanten işadamı Massimo Reggio ile yapmış ve bu evliliklerinden iki çocukları dünyay gelmiştir. Engin Noyan’ın ilk eşi Eser Noyan ise kendisinden boşandıktan sonra DSP eski Kırklareli milletvekili Şükrü Babacan ile evlendi. Engin Noyan, Sevda Noyan ile evlidir ve Eren Noyan adında bir çocukları bulunmaktadır.

 

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.