Engin Altay kimdir, Engin Altay kaç yaşında?

06.11.2021
189
Engin Altay kimdir, Engin Altay kaç yaşında?

Engin Altay kimdir, biyografi bölümünde Engin Altay biyografi sayfası ile karşınızdayız. Engin Altay kaç yaşında?, Engin Altay memleketi neresi, Engin Altay facebook, Engin Altay nereli, Engin Altay instagram, Engin Altay ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Engin Altay kimdir? başlığımızın detayları..

Engin Altay Kimdir – Engin Altay Biyografi

Engin Altay, Türk siyasetçi ve Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili. Görevini 26 Haziran 2013 tarihinden beri ilerleten Altay, ilk defa 2002 Türkiye genel seçimleri’nde CHP Sinop milletvekili olarak meclise girmiştir.

Engin Altay, 1963’de Sinop’un Erfelek beldesinde Kazım ve Nazile Altay çiftinin çocuğu olarak dünyaya gözlerini açtı. İlk ve orta öğrenimini Erfelek’te bitirdi. Dokuz Eylül Üniversitesi Denizli Yüksek Okulundan mezun oldu. 

Engin Altay, Sivas ve Sinop illerinde öğretmenlik ve eğitim yöneticiliği yaptı. Erfelek İlçesinde Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde yer aldı. 2004-2008 tarihleri içinde CHP MYK Üyeliği, 2010-2012 senelerında CHP Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. CHP 18. Olağanüstü Kurultayında Kurultay Başkanlığı yaptı.

22, 23 ve 24. Dönemde Sinop Milletvekili seçildi. Türkiye Büyük Millet Meclisi İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu ve Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyeliklerinde bulundu. 22. Dönemde Türkiye-Moğolistan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığını sürdürdü. Halen Türkiye Büyük Millet Meclisi CHP Grup Başkanvekili olarak görev yapmaktadır.

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Engin Altay, eşinden boşanarak ikinci kez evlendi. Engin Altay, bir çocuk babasıdır.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.