En Şık Benim Sunucusu Raşit Bağzıbağlı Kimdir Nereli? Kaç Yaşında? Burcu Ne?

26.10.2021
415
En Şık Benim Sunucusu Raşit Bağzıbağlı Kimdir Nereli? Kaç Yaşında? Burcu Ne?

En Şık Benim Sunucusu Raşit Bağzıbağlı Kimdir Nereli? Kaç Yaşında? Burcu Ne?, biyografi sitemizde, En Şık Benim Sunucusu Raşit Bağzıbağlı Kimdir Nereli? Kaç Yaşında? Burcu Ne? başlığı altında makale bir araya getirdik. En Şık Benim Sunucusu Raşit Bağzıbağlı Kimdir Nereli? Kaç Yaşında? Burcu Ne? biyografisi yazımızda…

En Şık Benim Sunucusu Raşit Bağzıbağlı Kimdir Nereli? Kaç Yaşında? Burcu Ne?

Raşit Bağzıbağlı kimdir nereli? En Şık Benim yarışma programının sunucusu ve bunun yanı sıra jürisi, ünlü modacı ve YouTuber Raşit Bağzıbağlı kim ve aslen nereli? Kaç yaşında? Burcu, boyu ve kilosu ne? İnstagram adresi ne? Annesi, babası, dedesi ve ailesi ile ilgili bilgiler içeren ayrıntılı biyografi yazısı. Kısa olarak yaşamı. Vikipedi bilgileri.

(Dilerseniz bu yazıya Serhat Uzunkök YouTube kanalından video biyografi şeklinde de varabilirsiniz)

Video Linki https://youtu.be/cuFvULCY8vk

Raşit Bağzıbağlı Biyografisi

Raşit Bağzıbağlı Kimdir Nereli? Hayatı

Moda sektörünün ileri gelen isimlerinden birisi olan Raşit Bağzıbağlı, 1985’te Londra’da dünyaya gözlerini açtı.
Babası moda dünyasının ünlü tasarımcısı Derviş Bağzıbağlı’dır.
Dedesi aracılığıyla 1957 senesinde Kıbrıs’ta açılan ‘Bağzıbağlı kumaş mağazaları’nın üçüncü kuşak temsilcilerinden olan Raşit Bağzıbağlı, moda sevdasına çocuk yaşlarda başladı. Ünlü modacı, okul senelerı boyunca hep kıyafetler tasarlarmış.

Bir röportajında, evlerinin alt katında depolarının olduğunu, kendilerinin ise üst katta oturduğunu, kumaşların içinde büyüdüğünü belirtmiştir.
Tasarımcı olmaya karar verdiğinde halen 12 yaşındaydı.
Üniversiteyi Londra’da müzik üzerine okudu fakat eğitimini yarıda bırakarak hayalinde olan moda sektöründe profesyonel olarak yer almaya karar verdi.

Çalışma Yaşamı Ve Kariyeri

İlk koleksiyonunu 21 yaşında hazırlayan Raşit Bağzıbağlı, 2007 senesinde insana özel tasarımcı olarak kariyerine başladı ve kabiliyetinin keşfedilmesi
pek de uzun sürmedi. Meslektaşlarından hemen ayrılan çizgisiyle moda dünyasına çentik atan Raşit Bağzıbağlı, Türkiye’de 2010 senesinde ‘yılın en iyi genç tasarımcısı ödülü’nü aldı. Ardından, aynı yıl New York’ta tertip edilen Face Of Fashion müsabakasında, en iyi umut veren genç tasarımcı ödülünü aldı.

2013 senesinde KKTC’nin Polis üniformalarını tasarlayıp kurumsal kimlik logolarını ve amblemlerini hazırladı.
Elidor Miss Turkey 2014 ve 2015’te finalistlerin kostümlerini hazırladı.
2014’de Fashion TV Ödülleri’nde YILIN MODA TASARIMCISI ödülünü aldı. 2015 senesinden bu yana İstanbul moda haftasında koleksiyonlarını sergiledi.
2016 senesinde Fox TV’de yayına giren Gardırop Savaşları isimli moda programında 220 bölüm boyunca jüri koltuğuna oturdu. 2 sezon süren programda seyredenlere moda tüyoları verdi.
2017 senesinde hazır giyim markası RASHID ve Couture’un yanına gelinlik koleksiyonu da ekledi.

Türkiye’den Tuba Büyüküstün, Tulin Şahin, Demet Kutluay, Berguzar Korel, Fahriye Evcen, Dilan Deniz, gibi ünlülerle çalışan tasarımcı, Dünya starlarından Paris Hilton, Petra Nemcova ve Victoria Secret modeli Doutzen Kroes gibi birden çok ünlüyü giydirdi. Halen de dünyaca ünlü isimlerle
çalışmaya sürdürmekte.

Modacının, önümüzdeki zamanlarda hedefleri içinde, dünya ülkeleriyle moda aracılığıyla bir köprü oluşturmak ve ülkesini temsil etmeye devam etmek yer alıyor.
Koleksiyonlarında kullandığı el işlemesiyle hazırlattığı kumaşlar, ipek satenler, taftalar tasarımlarının vazgeçilmezi.

2018’de Kanal D ekranlarında yayına giren ve Şebnem Dönmez’in sunumuyla seyredenlerle buluşan “Yeni Bir Ben” adlı yarışmada jüri kullanıcı hesabı yapan modacı, şu aralar Tv8’de “En Şık Benim” programıyla ekranlarda yer alıyor.

Raşit Bağzıbağlı İnstagram Adresi Ne? YouTube Kanalı Var Mı?

Kendine ait kişisel bir web sitesi de bulunan Raşit Bağzıbağlı sosyal platformyı da aktif bir biçimde kullanıyor. Bu yazının hazırlandığı an saygınlığı ile İnstagram hesabında 416 bin takipçisi, YouTube kanalında da 127 bin abonesi yer alıyor ve hazırladığı içerikler bi hayli ilgi görüyor.
Şu ana kadar paylaşımı yaptığı videoların toplam izlenme sayısı 9.5 milyona yaklaşmış durumda.

İnstagram Adresi https://www.instagram.com/rasitbagzibagli/

YouTube Kanal Adresi https://www.youtube.com/channel/UC_-Sxy-VC1i9ugvUbZ1GbpA

Raşit Bağzıbağlı Esasen Nereli? Boyu, Burcu Ve Kilosu

Bunun yanı sıra bir dipnot düşelim. Raşit Bağzıbağlı şu an TV8’deki sunduğu En Şık Benim programındaki konseptin benzerini aslında YouTube kanalında da uyguluyordu.
En son araştırılan şu klasik bilgileri de verelim. Raşit Bağzıbağlı 1.81 boyundadır. 71 kilodur. Terazi burcudur. Esasen Kıbrıslıdır.

En Şık Benim Yarışmasına Nasıl Başvurulur?

tv8 En Şık Benim Yarışması Başvuru İçin https://www.instagram.com/talyaproduksiyon/ adresine konseptinizi ve kombininizi DM yolu ile gönderebilirsiniz. talya@talyaproduksiyon.com mail adresine veya WhatsApp başvuru hattına da gönderebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.