Emre Turhan kimdir, Emre Turhan kaç yaşında?

05.11.2021
120
Emre Turhan kimdir, Emre Turhan kaç yaşında?

Emre Turhan kimdir, biyografi bölümünde Emre Turhan biyografi sayfası ile karşınızdayız. Emre Turhan kaç yaşında?, Emre Turhan memleketi neresi, Emre Turhan facebook, Emre Turhan nereli, Emre Turhan instagram, Emre Turhan ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Emre Turhan kimdir? başlığımızın detayları..

Emre Turhan Kimdir – Emre Turhan Biyografi

 1983 senesinde İzmir’de dünyaya gözlerini açan Emre Turhan,oyunculuk eğitimini Türvak Actor Studio’da aldı.2003 senesinde Enka Okulları’nda Tiyatro Eğitmeni ve sonrasında Etkinlik Koordinatörü olarak çalışmaya başladı.2009 – 2016 senelerı içinde Sakarya Üniversitesi ve Sabancı Üniversitesi’ne tiyatro alanında akademik danışmanlık yaptı.

Bu seneler içinde yönettiği oyunlarla Robert Kolej, Darüşşafaka Eğitim Kurumları, Eyüboğlu Eğitim Kurumları, İstek Vakfı Özel Eğitim Kurumları ve İstanbul Şehir Tiyatroları gibi kurumlarda tertip edilen festivallere katıldı. Bu festivallerde ekibiyle, En İyi Oyun ve En İyi Yönetmen de dahil toplam 16 ödül kazandı.

Yurtiçinde gerek eğitmen gerekse öğrenci olarak katıldığı bir çok atölyenin dışında, 2012 senesinde Lüksemburg’da tertip edilen bir oyunculuk Workshop’unda eğitmen olarak yer aldı. Eğitimini derinleştirmek adına 2013 – 2016 senelerı içinde İskender Savaşır ve Zeynep Atbaşoğlu’ndan Psikanaliz eğitimi aldı.

2017 – 2018 sezonunda TEVİTÖL’de Tiyatro, Radyo ve Diksiyon alanında eğitmenlik yaptı. Şimdiyse oyunculuk, sunuculuk ve metin yazarlığı yapmaktadır.

 Şimdiye kadar;Söz,Bir Başka Gece,Gurbet Kadını,Umut Yolcuları,Adanalı ve Çiçek Taksi’de oynayan Emre Turhan,2018 senesinde Yol Arkadaşım 2 filminde rol almıştır.

Emre Turhan evli ve Milena adında bir kızı mevcuttur.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.