Emre Kıvılcım kimdir, nereli, kaç yaşında?

13.01.2022
476
Emre Kıvılcım kimdir, nereli, kaç yaşında?

Emre Kıvılcım Kimdir, biyografi sitemizde Emre Kıvılcım ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Emre Kıvılcım kaç yaşında?, Emre Kıvılcım memleketi neresi, Emre Kıvılcım evi nerede, Emre Kıvılcım nereli, Emre Kıvılcım instagram, Emre Kıvılcım ile alakalı her detay yazımızda..

Başlıklar

Emre Kıvılcım Biyografi

Emre Kıvılcım kimdir, aslen nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu, burcu, ailesi, evli mi, eşi, sevgilisi, nerede oynadı, dizileri, filmleri, yeni dizisi, oynadığı filmler, reklam filmleri? Emre Kıvılcım Gülçin Tunçok ve Emre Kıvılcım Cemre Melis Çınar ilişkisi nedir? Emre Kıvılcım boy kilo yaş, Kürt mü, ile ilgili bilgi, kısaca yaşamı, vikipedi ve biyografi detayları.

Emre Kıvılcım 2014 senesinde başladığı oyunculuk kariyerinde en büyük çıkışını Elif dizisi ile gerçekleştirdi. Ünü kısa bir sürede dünya çapına yayılan tecrübeli oyuncu bu başarısını kısa süre sonra oynadığı reklam filmleri ile taçlandırmaya başladı. Oynadığı dizilerin yanı, dönem filmlerinde sergilediği başarılı performansları ile kariyerini zirveye taşıyan Emre Kıvılcım ile ilgili araştırılan tüm detaylar aşağıda bulunmaktadır.

Emre Kıvılcım boy kilo yaş hayatı, biyografi ve vikipedi bilgileri

Emre Kıvılcım 2 Eylül 1990 tarihinde Malatya’da dünyaya gözlerini açtı. 2021 itibari ile 30 yaşındadır. Emre Kıvılcım çocukluk senelerı 10 yaşında kadar doğup büyüdüğü memleketi Malatya’da geçti. Ardından ailesi ile İstanbul’a taşındı. Liseyi İstanbul’da bitirdiktan sonra üniversite eğitimini Kimya Mühendisliği bölümünde sürdürdü ve bu alandan mezun oldu. Yüksek lisansını İş Güvenliği Uzmanı olarak tamamlayan Emre Kıvılcım üniversite senelerında tiyatro ve oyunculuğa ilgi duymaya başladı. Fiziksel özellikleri, vücut dili ve yapısı oyunculuğa uygun olan kabiliyetli oyuncu Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde Temel Oyunculuk dersleri aldı.

Emre Kıvılcım oyunculuk kariyerini ilk kez 2014 senesinde Kanal 7 televizyonunda Zeytinyağlı Yiyemem Aman adlı TV filminde rol alarak adım attı. Kariyerini inşa ettiği ve en büyük çıkışını yakaladığı dizi film projesi 2014 yapımı Elif dizisi oldu. Bu dizide oynadığı Selim Emiroğlu rolü ile çok büyük bir hedef kitleye sahip oldu. Dizi kısa bir sürede kendi ülke sınırlarını aşarak Avrupa, Ortadoğu, Latin Amerika, Asya ülkelerinde reyting rekorları kırdı.

2017 senesinde LC Waikiki Endonezya tabanlı reklam filmlerinde rol alarak reklam dünyasında da ilerleme kaydetti. Aynı yıl 2017 senesinde beyazperde de ilk kez rol alarak Cinayet-i Aşk sinema filminde Selim rolünü canlandırdı. 2018 senesinde FOX TV ekranlarında Adı Zehra dizisinde Genco Yaman rolüne hayat verdi. 2019 senesinde Kim daha Mutlu sinema filminde Kemal rolünü oynadı.  

2020 senesinde dizi film çalışmaları ve özel yaşamına ilişkin notlarla P!NÇ ve Eser Yenenler Show programına katıldı. Aynı yıl 9 Kere Leyla sinema filminde Harun Faruk rolünde oynadı. Ardından Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı sinema filminde Akıncı Sungur rolüne hayat veren isim oldu.  2021 senesinde ATV televizyonunda Bozkır Arslanı Celaleddin dizisinde Celâleddin Harezmşah kişiliğine hayat verdi.

Bekar olan Emre Kıvılcım boyu 1.82 cm kilosu 78 kg burcu Başak. Göz rengi kahverengi ve saç rengi ise siyahtır.

Emre Kıvılcım dizileri ve filmleri

Emre Kıvılcım hangi dizilerde oynadı? Oynadığı diziler ve filmler aşağıda güncel olarak bulunmaktadır.

  • 2021 Bozkır Arslanı Celaleddin (Celâleddin Harezmşah)
  • 2020 9 Kere Leyla Harun Faruk (Film)
  • 2020 Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı (Akıncı Sungur)
  • 2019 Kim Daha Mutlu? (Hakan Haksun)
  • 2018 Adı: Zehra (Genco Yaman)
  • 2017 Elif (Selim Emiroğlu)
  • 2017 Cinayet-i Aşk (Selim)
  • 2014 Zeytinyağlı Yiyemem Aman
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.